Tło lewe Tło prawe
  • Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Nabór do przeszkoli

Aktualności

Informacja dot. składania wniosków

25.03.2020

Szanowni Państwo,

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r. poz. 410 z późn. zm.), mając jednocześnie na uwadze Zarządzenie Nr 5/20 Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny z dnia 8 stycznia 2020r. w sprawie: terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów dotyczących naboru do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny na rok szkolny 2020/2021 z późniejszymi zmianami informujemy, że w okresie od 26 marca do 9 kwietnia br. uruchomione zostaną skrzynki podawcze na dokumenty składane przez rodziców na potrzeby rekrutacji.
O dostępności skrzynek podawczych można się dowiedzieć na stronach internetowych poszczególnych jednostek. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy z jednostkami oświatowymi prowadzącymi rekrutację.  

Rekrutacja do przedszkoli

10.03.2020

Szanowni Państwo!

Witamy w elektronicznym systemie wspomagającym rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny.  Opisy placówek oraz grup dostępne są w zakładce OFERTA. Ważne terminy oraz ogólne zasady naboru można znaleźć w zakładce Zasady naboru  i Terminy naboru, oraz w Plikach do pobrania. Po zapoznaniu się z ofertą placówek proszę skorzystać z przycisku  ZGŁOŚ KANDYDATURĘ i założyć konto dla kandydata biorącego udział w naborze. Na zarejestrowanie dziecka i dostarczenie, do placówki pierwszego wyboru, podpisanego Wniosku mają Państwo czas do 23 marca do godz.15.00. W dniu 15 kwietnia o godz. 12.00 zostaną  opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych placówek. W okresie od 15 kwietnia do 24 kwietnia br. rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzali wolę korzystania z usług placówki, do której dziecko zostanie przyjęte. W dniu 30 kwietnia nastąpi publikacja list przyjętych

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z krótkim filmem instruktażowym, który dostępny jest tutaj:

https://youtu.be/a_pYaYlQh24?rel=0

Dodatkowo przypominamy Państwu, że szczegółowy podręcznik użytkownika jest dostępny w zakładce Pomoc