Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do Przedszkoli / Oddziałów Przedszkolnych w Gminie Wołów

Oferta jednostki

Przedszkole nr 4

ul. Fryderyka Chopina 10, 56-100 Wołów

tel. 537 615 757

e-mail: przedszkolenr4@wolow.pl

imię i nazwisko dyrektora: Joanna Świtoń

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3- latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
4- latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5- latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
6- latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole nr 4 w Wołowie rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 2023 r. W latach poprzednich placówka funkcjonowała jako Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie.
Nasze Przedszkole mieści się w budynku przy ul. F. Chopina 10. 
Sale przedszkolne są wyposażone w kolorowe i atrakcyjne zabawki, monitory multimedialne i laptopy. Dzieci w trakcie pobytu w przedszkolu mają możliwość korzystania z przedszkolnego placu zabaw. Placówka czynna jest w godzinach od 6:00 do 16:30 , od poniedziałku do piątku. 
Dzieci mają możliwość korzystania z zajęć dodatkowych: języka angielskiego, rytmiki, zajęć tanecznych oraz karate.
Podstawa programowa  wychowania przedszkolnego realizowana jest bezpłatnie w godzinach od 8:00 do 13:00.
W Naszej placówce pracuje wykwalifikowana, kreatywna i aktywna kadra pedagogiczna oraz zawsze pomocni pracownicy obsługi.
Nauczyciele wychowawcy realizują w grupach wiele ciekawych projektów edukacyjnych np. "Z kulturą mi do twarzy" czy " Gramy zmysłami", które rozwijają wiedzę i umiejętności u dzieci, a także wspierają zainteresowania w wielu dziedzinach. 
W trakcie swojej pracy realizują również wiele ciekawym metod, technik i form prowadzenia zajęć. 
Nauczyciele stale doskonalą swoje umiejętności i poszerzają doświadczenie zawodowe poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.
Przedszkole organizuje spotkania z ciekawymi postaciami, które przybliżają dzieciom wiedzę na temat różnych zawodów.
Placówka chętnie angażuje się w akcje charytatywne oraz podejmuje współpracę z lokalnymi instytucjami i przedsiębiorstwami. M.in. Nadleśnictwem w Wołowie czy Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną.
Jednym z Naszych celów jest wzmacnianie i budowanie współpracy z rodzicami poprzez działania i przedsięwzięcia na rzecz placówki i jej podopiecznych.
Zależy Nam, by dzieci uczęszczające do Naszego przedszkola oprócz wzbogacania w wiedzę czuły się dobrze, bezpiecznie. By mogły się rozwijać, wzmacniać swoje uzdolnienia i talenty. Pragniemy, by każdy dzień spędzony w grupie powodował uśmiech na ich twarzach.
Obecnie Przedszkole nr 4 nie posiada jeszcze nazwy. Chcielibyśmy by powstało ono wspólnie z Naszymi dziećmi i ich rodzicami, z którymi tworzymy to miejsce.
Dlatego planujemy organizację konkursu, który wyłoni najlepsze propozycje do nadania nazwy Naszej placówce.


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1