Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 4

ul. Ignacego Krasickiego 6, 58-500 Jelenia Góra

tel. 75 64 21 343

fax. 75 64 21 343

e-mail: przedszkole@przedszkole4.jgora.pl

WWW: http://www.przedszkole4.jgora.pl

imię i nazwisko dyrektora: Violetta Pyrzanowska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
Grupa 3, 4 i 5 latki Dzieci w wieku poniżej 3 latDzieci w wieku poniżej 3 lat Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
Grupa 6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Dojazd MZK: linia 19 - przystanek I. Krasickiego/Słowackiego; linia 1,5,6,16,26 - przystanek Sąd.
Przedszkole jest usytuowane w budynku zabytkowym w otoczeniu wielkiego, zadrzewionego ogrodu wyposażonego w urządzenia ogrodowe dostosowane do wieku dzieci. Dzieci korzystają z zabaw na świeżym powietrzu przez cały rok. W przedszkolu znajduje się duża sala ogólna do prowadzenia zajęć umuzykalniających, gimnastycznych, koncertów muzycznych oraz uroczystości przedszkolnych. 
W przedszkolu prowadzone są dla wszystkich dzieci zajęcia z języka angielskiego, rytmika oraz gimnastyka korekcyjna.  Realizujemy zajęcia w oparciu o  podstawę programową  oraz programy autorskie.  
 Przedszkole jest organizatorem Przeglądu Kolęd i Pastorałek dla jeleniogórskich przedszkoli. Bierze udział w imprezach  organizowanych na terenie miasta: między innymi "Wigilia miejska"  festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez TPD. Przedszkole należy do Klubu Czytających Przedszkolaków i czynnie propaguje akcję "Cała Polska Czyta dzieciom".
Współpracujemy z Filharmonią Dolnośląską, Książnicą Karkonoską, Muzeum Karkonoskim.

Na terenie przedszkola organizujemy wiele uroczystości z udziałem rodziców: min "Pasowanie na przedszkolaka" dla dzieci 3 - letnich, "Jasełka" , "Dzień Babci i Dziadka", 'Dzień Rodziny" a w czerwcu Festyn Rodzinny. Rodzice biorą udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w programie "Poznaj zawody swoich rodziców".

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkole realizuje projekt w ramach budżetu obywatelskiego "Jeleniogórskie przedszkolaki mówią po angielsku"

Przedszkole realizuje projekty unijne. W chwili obecnej projekt "Równa przyszłość jeleniogórskich przedszkolaków" 

 Prowadzimy stałą współpracę z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną zapewniając dzieciom opiekę pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną. 
W przedszkolu zatrudniony jest pedagog specjalny oraz logopeda.

W 2018r. budynek przedszkolny przeszedł termomodernizację. 
 Miejskie Przedszkole nr 4 posiada złoty certyfikat bezpieczeństwa "Bezpieczna przestrzeń szkolna". 
W przedszkolu dopuszcza się organizację grup mieszanych wiekowo. 
Grupa dzieci 3 letnich leżakuje.
Grupy młodsze 3 - 5  latki :
W grupach prowadzone są zajęcia w oparciu o zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne. Rozwijane są umiejętności samoobsługowe u dzieci. Rozwijane są umiejętności współżycia i współdziałania dzieci w grupie rówieśniczej. 
Dzieci odkrywają piękno naszej okolicy poprzez organizowanie wycieczek , spacerów i spotkań z ciekawymi ludźmi, angażując również rodziców do uczenia dzieci zdrowego i aktywnego stylu wypoczywania.
Wśród wielu zajęć ważną formą działalności są zajęcia o tematyce badawczo-ekologicznej. 
Starszaki 6 latki tzw "0":
Grupa realizuje program rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, dzieci przygotowywane są do pojęcia nauki w szkole. Dzieci biorą udział w akcjach i imprezach organizowanych w środowisku lokalnym. Współpracujemy ze szkołami podstawowymi w okolicy.
W grupie dzieci 6 - letnich prowadzone są dodatkowe zajęcia szachowe.
Wnioski rekrutacyjne  po przyniesieniu do przedszkola  rodzice będą wrzucać  do specjalnie wyznaczonej urny.
W sierpniu dla nowoprzyjętych dzieci będą zorganizowane dni otwarte w celu bliższego poznania przedszkola.  

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6