Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 11"Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze

ul. Fryderyka Chopina 4, 58-570 Jelenia Góra

tel. 757553715

fax. 757553715

e-mail: mp_11jg@interia.pl

WWW: http://www.przedszkole.sobieszow.org

imię i nazwisko dyrektora: Monika Sołek

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
dzieci młodsze Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
dzieci starsze Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole znajduje się w Jeleniej Górze - dzielnica Sobieszów. W przedszkolu funkcjonuje pięć grup dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Grupy mogą być "mieszane" tzn. w grupach mogą znaleźć się dzieci z różnego roku urodzenia. Podział grup warunkuje nabór.
Przedszkole zapewnia  trzy posiłki, dwa razy w tygodniu dz. mają możliwość skomponowania własnej kanapki tzw. "Piramida zdrowego żywienia." W ciągu dnia dzieci  mają nieograniczony dostęp do picia wody mineralnej.
Posiłki w godzinach :
08.30 - I śniadanie,
11.30 - II śniadanie,
13.30 - obiad.
W przedszkolu zatrudnionych jest 11 nauczycieli z wykształceniem wyższym pedagogicznym. Przedszkole funkcjonuje w budynku wolnostojącym. Dla każdej grupy przedszkolnej są przydzielone dwie sale zabaw. Przedszkole wyposażone jest w bardzo wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych i przyborów do: plastyki, gimnastyki, do zabaw badawczych i eksperymentów, pomocy do kodowania. Ogród przedszkolny jest duży, przestronny i słoneczny.
PROGRAMY:
Przedszkole realizuje minimum programowe wychowania przedszkolnego w oparciu o program:„ Wychowania Przedszkolnego" wydawnictwo mac Edukacja. autor:W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo
Programy autorskie przedszkola to:
1.Program radzenia sobie z emocjami "Dziecko w świecie emocji".
Przedszkole realizuje ogólnopolski program "Optymistyczne przedszkole", którego autorkami są M. Nawrot oraz I. Dzierzgowska. Jakie cechy posiadają optymistyczne przedszkolaki?
1. Są pełne inicjatyw, odważne, samodzielne, chętnie się uczą, mają szerokie zainteresowania i wiele talentów.
2. Są kreatywne i pełne fantazji.
3. Odróżniają dobro od zła, są empatyczni, są współczujące i bardzo przyjazne.
4. Dzięki odpowiednim pochwałom i sposobom wyjaśniania porażek i sukcesów nasze przedszkolaki mają
   zrównoważony obraz siebie samych, poczucie pewności i wiary w swoje możliwości.
5. Wolą współpracę niż rywalizację.
W każdej grupie jeden raz w miesiącu odbywają się tzw. "zajęcia otwarte " dla rodziców, podczas zajęć dzieci mają możliwość prezentacji swoich umiejętności.
WSPÓŁPRACA:
1.Karkonoski Park Narodowy.
2.Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
3.Biblioteka Publiczna.
4.MDK" Muflon."
5. Filharmonia Dolnośląska.
6.Teatr Animacji .
7.Straż Pożarna.
9.Policja.
10. Szkoła Podstawowa Nr 15.
UROCZYSTOŚCI:
1.Dzień Przedszkolaka.
2.Przegląd Przedszkolnej Twórczości Patriotycznej.
3.Międzynarodowy Dzień Misia.
5.Festyn jesienny.
6.Festyn rodzinny.
7.Dzień Babci i Dziadka.
8. Dzień Kubusia Puchatka
9.Bal Karnawałowy.
10.I Dzień Wiosny.
11. Dzień Optymizmu.
12. Dzień Dziecka.
13. Dzień Mamy i Taty .
Realizowane programy i metody pracy uwzględniają wyposażanie dzieci w kompetencje kluczowe: Rozumienie i tworzenie informacji, Porozumiewanie się w językach obcych,Kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii,Kompetencje cyfrowe,Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się,Kompetencje obywatelskie,Kompetencje w zakresie przedsiębiorczości,Kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.
NASZE PRZEDSZKOLE: otwarte jest na potrzeby dzieci i rodziców; promuje działania twórcze; zapewnia wszechstronny, radosny, bezpieczny rozwój wszystkim wychowankom; wspomaga dzieci w rozwoju uzdolnień i kształtuje czynności intelektualne niezbędne w codziennym życiu i w dalszej edukacji; wychowuje tak, aby dzieci lepiej orientowały się w tym co jest dobre a co złe; kształtuje u dzieci odporność emocjonalną, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nowych i trudnych włącznie z sytuacją porażki, rozwija umiejętności społeczne, które warunkują poprawność relacji z dziećmi i dorosłymi, kształtuje postawy "zdrowego stylu życia";wprowadza dzieci w świat sztuki, kształtuje poczucie przynależności społecznej i narodowej.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6