Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 1

ul. Stefana Batorego 5, 44-194 Knurów

tel. 322352735

e-mail: zsp3@knurow.edu.pl

WWW: https://zsp3-knurow.edupage.org/

imię i nazwisko dyrektora: Barbara Hankus

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część ogólnodostępnaIntegracyjny część ogólnodostępna
5 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie
4 latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 16:30
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki
Miejskie Przedszkole nr 1 znajduje się w wyremontowanym budynku dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapewnia dzieciom opiekę, wychowanie oraz naukę w bezpiecznych i komfortowych warunkach od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-16:30. Obecnie pracuje w 8 oddziałach dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Teren przedszkola jest ogrodzony i monitorowany. MP1 posiada szatnię, jadalnię, 11 przestronnych sal zajęć i wyposażonych w komputerowy sprzęt interaktywny, kąciki zabaw, salę do zajęć sensorycznych, gabinety specjalistów, salę gimnastyczną, plac zabaw i zadaszoną przestrzeń do zabaw na świeżym powietrzu oraz dostęp do boisk sportowych.

Nowoczesna kuchnia codziennie przygotowuje smaczne, kolorowe i wysokiej jakości posiłki dostosowane do wymagań dietetycznych i zdrowotnych dzieci.

Profesjonalna kadra pedagogiczna prowadzi atrakcyjne zajęcia, uczy przez zabawę i doświadczanie. Nauczyciele rozwijają  kreatywność, ciekawość, samodzielność i zainteresowania dzieci. Tworzą atmosferę życzliwości, poczucia bezpieczeństwa i otwartości. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystują elementy bajkoterapii, arteterapii, muzykoterapii. Od najmłodszych lat wychowankowie zapoznają się z językiem angielskim.

Przedszkole osiada nowoczesną bazę dydaktyczną np. magiczne dywany, maty do kodowania, pomoce do zabaw sensorycznych, ściankę wspinaczkową. Dzieci i rodzice mają dostęp do tzw. "Żywej biblioteki".

Przedszkole zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rozwojowymi. Dzieci korzystają z opieki psychologa, neurologopedy, pedagoga, pedagoga specjalnego, pielęgniarki i terapeutów pedagogicznych.

W roku szkolnym 2024-2025 kontynuujemy pracę oddziału integracyjnego dla dzieci najstarszych ze wsparciem nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne.

Przedszkole zapewnia dzieciom spacery, atrakcyjne wycieczki, wyjścia oraz udział w koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych. Podejmuje współpracę z wieloma instytucjami na rzecz rozwoju czytelnictwa, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa drogowego oraz kształtowania postaw prospołecznych.


Zapraszamy do wyjątkowego miejsca dla Twojego dziecka.


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 3