Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Przedszkole Nr 3 "Wyspa Skarbów" w Raszynie

ul. Poniatowskiego 18, 05-090 Raszyn

tel. 22-102-99-09, 22- 102-99-08

e-mail: sekretariat.p3@raszyn.pl

WWW: http://przedszkole3.raszyn.pl

imię i nazwisko dyrektora: Ewa Gac

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
4-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5-latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
6-latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
07:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

„Dziecko - to najpiękniejszy skarb,
który codziennie odkrywamy na nowo”

Przedszkole nr 3 "Wyspa Skarbów" mieści się w centrum Raszyna, w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej, Biblioteki Gminnej, Urzędu Gminy Raszyn. W pobliżu znajduje się również Park Raszyński oraz Centrum Sportu. Do przedszkola liczącego 9 grup uczęszcza 225 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jest to budynek piętrowy, sale przedszkolne są przestronne i jasne, wyposażone w sprzęt multimedialny oraz nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Dodatkowo dysponujemy salą baletową, widowiskową oraz mini siłownią.  Prowadzimy własną kuchnię, która na miejscu przygotowuje smaczne i prawidłowo zbilansowane posiłki. W przedszkolu zatrudniamy logopedę i psychologa, którzy oprócz profilaktyki i ćwiczeń kompensacyjno- wyrównawczych z dziećmi prowadzą warsztaty i porady dla rodziców. Dzieci korzystają z ciekawie zaaranżowanego ogrodu, gdzie organizujemy nie tylko zabawy swobodne, ale również dydaktyczne, ruchowe, artystyczne i sportowe.

Nasze przedszkole jest bezpieczną „wyspą”, gdzie największym dobrem jest dobro dziecka, a dziecko - największym „skarbem”. O skarby należy dbać, dlatego zapewniamy wychowankom jak najlepszą opiekę, dbamy o ich bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne, rozpoznajemy i zaspokajamy ich indywidualne potrzeby. Tworzymy warunki do nabywania przez dzieci samodzielności, wiadomości i umiejętności, co w efekcie pozwala na osiągnięcie gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Budując odpowiednie środowisko społeczne, kształtujemy w dzieciach właściwe postawy moralne: uczymy szacunku, odpowiedzialności, odróżniania dobra od zła, promujemy zachowania przyjazne przyrodzie, a także budujemy poczucie tożsamości regionalnej i narodowej. Traktując życie człowieka jako wartość nadrzędną, wdrażamy dzieci do troski o własne zdrowie i bezpieczeństwo, podkreślając znaczenie ruchu i właściwych nawyków żywieniowych. W codziennych działaniach opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych kierujemy się zasadami wynikającymi z Konwencji o prawach i obowiązkach dziecka.

Nasze „Skarby” są ciekawe świata, chcą się uczyć, twórczo myśleć i samodzielnie działać, dlatego też oferta edukacyjna przedszkola jest bardzo szeroka. W ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, oprócz codziennych zajęć dydaktycznych prowadzonych przez naszych nauczycieli, zapewniamy naukę języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, taniec towarzyski, zajęcia sportowe oraz religię (na życzenie rodziców). Wykorzystujemy wiele nowatorskich i aktywizujących metod pracy, wspierając w ten sposób samodzielność i kreatywność przedszkolaków. Dużą wagę przywiązujemy do rozwijania motoryki dużej i małej, co stanowi podstawę dalszego prawidłowego rozwoju psychofizycznego i umysłowego. Oprócz codziennych zabaw i ćwiczeń ruchowych prowadzimy Zumbę-Kids i nordic walking dla dzieci.

Na terenie przedszkola organizujemy przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, dogoterapię, alpakoterapie oraz warsztaty kulinarne, artystyczne i techniczne.  Wspólnie z dziećmi uczestniczymy w akcjach charytatywnych, konkursach, turniejach, programach i projektach edukacyjnych o zasięgu gminnym i ogólnopolskim.

Naszym atutem jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, nowoczesna baza i niepowtarzalna atmosfera dająca poczucie bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego - zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Cieszy nas bardzo dobra współpraca z rodzicami, która opiera się na zrozumieniu i życzliwych, partnerskich stosunkach. Jest to jeden z istotnych czynników wpływających na osiąganie przez nasze przedszkole wysokich wyników w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6