• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Niepubliczne Przedszkole Chatka PIKABU

ul. Generała Stanisława Maczka 39, 08-110 Siedlce

tel. 530 331 600

e-mail: przedszkole@chatkapikabu.pl

WWW: http://www.chatkapikabu.pl

imię i nazwisko dyrektora: Anna Wojtkowska

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły Liczba miejsc
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie 18
4-5-latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski 18
5-6 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie 18

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Niepubliczna z uprawnieniami publicznej
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 18:00
Możliwość wyżywienia:
Katering
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Chatka Pikabu (ang. peekaboo czyli a kuku! ) powstała z myślą o stworzeniu wyjątkowego miejsca, w którym dzieci będą mogły rozwijać się w sprzyjającej atmosferze. W tym celu zaprojektowaliśmy przedszkole, które łączy odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni oraz model wychowawczy, wykorzystujący to, co najlepsze w pedagogice Montessori oraz podejściu edukacyjnym Reggio.

Naszą myślą przewodnią jest to, by Chatka była dobrym miejscem dla głowy pełnej pomysłów. Z tego względu proponujemy naszym przedszkolakom różnorodne zajęcia, by w okresie ich intensywnego rozwoju, mogły spróbować różnych aktywności i rozbudzić swoje zainteresowania. Codziennie uczymy języka angielskiego, relaksu i zasad dobrego zachowania.Raz w tygodniu w każdej grupie przeprowadzamy eksperymenty z zakresu fizyki i chemii , by w formie zabawy przybliżyć dziecku świat, który nas otacza.

Chatka Pikabu to miejsce nie tylko dla przedszkolaków. Zapraszamy Rodziców do udziału w życiu przedszkola oraz na comiesięczne spotkania ze specjalistami, którzy opowiedzą, w jaki sposób można dbać o zdrowy rozwój dziecka. 

Posiadamy własny, przestronny budynek. Naszym maluszkom oferujemy ogromną przestrzeń na świeżym powietrzu, by mogły się zdrowo i bezpiecznie rozwijać. W naszym "parku" przy przedszkolu stworzyliśmy ścieżkę edukacyjną, by jak najpełniej przekazać przedszkolakom wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Lokalizacja-położenie przedszkola z dala od ruchliwych ulic w pobliżu lasu i zalewu, daje dzieciom możliwość korzystania ze świeżego powietrza, obserwowania i obcowania z przyrodą i dodatkowej, zdrowej i bezpiecznej przestrzeni.