• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole Nr 17

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6, 08-110 SIEDLCE

tel. 25 794 36 94, 25 794 36 96

fax. 25 794 36 99

e-mail: przedszkole17@mp17.siedlce.pl

WWW: http://www.mp17.siedlce.pl

imię i nazwisko dyrektora: Grażyna Świderska

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły Liczba miejsc
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski 25
4-latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski 25
5-latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski 50
6-latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski 25

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 17:30
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Miejskie Przedszkole nr 17 w Siedlcach zlokalizowane jest na osiedlu o typowej zabudowie blokowej przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6. Mieści się w wolnostojącym budynku, wokół którego znajduje się duży ogród. Jest w nim dużo drzew, trawniki i plac zabaw wyposażony w plastikowe i drewniane urządzenia do zabaw.
Atutem naszego przedszkola są bardzo dobre warunki lokalowe. W budynku znajdują się 5 przestronnych sal zabaw wraz z sanitariatami, dostosowane do każdej grupy wiekowej, holl, szatnia dziecięca, pomieszczenia administracyjne i własną kuchnię. Przedszkole wyposażone jest w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne, różnorodne kąciki zainteresowań oraz sprzęt do zabaw ruchowych i ćwiczeń fizycznych.
Placówka świadczy kompleksowe usługi wychowawczo-edukacyjne dla dzieci 3 do 6 lat. Panuje u nas atmosfera przyjazna dziecku i rodzinie. Dajemy dzieciom możliwość radosnego przeżycia każdego dnia w atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości, zaufania i akceptacji. W placówce zatrudniona jest wykwalifikowana kadra, która jest otwarta na innowacje pedagogiczne. Nauczyciele uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego, dostosowują zajęcia do potrzeb i oczekiwań dzieci i ich rodziców. Wychowankowie przedszkola mają zapewnione warunki do wielokierunkowej edukacji na miarę ich indywidualnych możliwości. Rozwijamy  zainteresowania i uzdolnienia  dzieci poprzez uczestnictwo w ciekawych formach aktywności, w konkursach, spartakiadach, przeglądach, wycieczkach, koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych organizowanych w przedszkolu i poza nim.

Naszą tradycją są wspólnie organizowane uroczystości rodzinne: Wieczornica Patriotyczna, Wieczór Wigilijny z Jasełkami, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy, Piknik z okazji Dnia Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 6-latków oraz liczne imprezy, wycieczki i spotkania z ludźmi ciekawych zawodów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców prowadzimy ścisłą współpracę ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  umożliwiając   konsultacje z psychologiem, pedagogiem, logopedą .
Współpracujemy także z różnymi instytucjami m.in. Muzeum Regionalnym, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Centrum Kultury i Sztuki, Miejską Biblioteką, Biblioteką Pedagogiczną, Domem Małego Dziecka, Szkołą Podstawową nr 7, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską.

Przedszkole organizuje zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów:
- zajęcia rytmiczne,
- język angielski,  język hiszpański  - taniec,
- kółka zainteresowań: plastyczne i muzyczne.

W swoich działaniach zawsze kierujemy się dobrem nadrzędnym jakim jest radość i uśmiech każdego dziecka.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6