Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

ul. 15 Sierpnia 50, 96-500 Sochaczew

tel. 46 863-09-20

fax. 46 863-09-20

e-mail: przednr4sochaczew@gmail.com

WWW: http://mp4.sochaczew.pl/

imię i nazwisko dyrektora: Monika Kacprzak

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci młodsze niż 3 lataDzieci młodsze niż 3 lata Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część ogólnodostępnaIntegracyjny część ogólnodostępna AngielskiAngielski
5 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część ogólnodostępnaIntegracyjny część ogólnodostępna AngielskiAngielski
4 latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część ogólnodostępnaIntegracyjny część ogólnodostępna
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część dla kandydatów z orzeczeniemIntegracyjny część dla kandydatów z orzeczeniem

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Miejskie Przedszkole Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie ukryte jest pośród drzew wielkiego pięknego ogrodu nad rzeką Bzurą. Budynek wiekowy, ale zadbany i przyjazny rodzicom i dzieciom. Staramy się mieć zawsze czas dla rodziców, aby udzielić informacji, wysłuchać oraz rozwiać wątpliwości. Rodzice i dzieci czują się w naszej placówce dobrze, bezpiecznie i chętnie do nas przychodzą. Dzieci opuszczając mury naszego przedszkola nie mają problemów z nauką w szkole podstawowej, są do niej wszechstronnie przygotowane.


CO NAS WYRÓŻNIA
* W przedszkolu pracują wysoko wykwalifikowane nauczycielki - każda posiada wyższe wykształcenie, które jest systematycznie uzupełniane poprzez uczestnictwo m.in. w różnego rodzaju kursach doskonalących, konferencjach metodycznych i warsztatach szkoleniowych.
* Dla nas każde dziecko jest kimś wyjątkowym! Każde ma inne talenty, zdolności i możliwości, dlatego traktujemy dzieci indywidualnie.
* Naszym atutem jest to, że oddziały liczą do 20 dzieci. Szybciej dostrzegamy problemy naszych podopiecznych i możemy im skutecznie przeciwdziałać.
* Przedszkole jest otwarte dla wszystkich dzieci niezależnie od rodzaju i stopnia niepełnosprawności, jak również statusu materialnego rodziny.
* Staramy się tworzyć wspólnotę dzieci zdrowych i niepełnosprawnych poprzez zrozumienie, akceptację, budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Dbamy o to, aby dzieci poprzez wspólną zabawę uczyły się współdziałania w grupie, poznawały reguły życia społecznego i odkrywały otaczający je świat.
* Dzieci są pod stałą opieką specjalistów - pedagogów specjalnych, logopedów, psychologów, specjalistów w zakresie integracji sensorycznej.
* Nasze przedszkole ma piękny i bardzo duży ogród ze starodrzewem (największy w Sochaczewie), który wyposażony jest w wysokiej jakości, nowy i bezpieczny sprzęt do zabaw.
* Dziećmi z każdego oddziału integracyjnego na co dzień zajmują się trzy osoby - nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny i pomoc nauczyciela.
* Możemy poszczycić się bogatą współpracą z rodzicami - organizujemy różnego rodzaju zajęcia otwarte, imprezy rodzinne, spotkania świąteczne.
* Stosujemy nowoczesne metody pracy, ciekawe formy, różnorodne środki dydaktyczne aby rozbudzić i rozwijać naturalny potencjał dzieci i ich zainteresowania indywidualne.
* Jako przedszkole dbamy o to, aby dzieci często przebywały na powietrzu, zdrowo się odżywiały (urozmaicone jadłospisy, codziennie owoce lub warzywa), wiedziały jak dbać o siebie i najbliższe środowisko (ochrona przyrody, opieka nad zwierzętami, zbiórka surowców wtórnych)
* W ZAJĘCIACH DODATKOWYCH (rytmika, język angielski, religia) wszystkie dzieci uczestniczą nieodpłatnie.
* Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych organizowane są zajęcia terapeutyczne: z integracji sensorycznej, logopedyczne, z pedagogiem specjalnym, z psychologiem, trening umiejętności społecznych oraz zajęcia grupowe dzieci z rodzicami metodą Weroniki Sherborne - zgodnie z zaleceniami zawartymi w orzeczeniach i opiniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zajęcia terapeutyczne również są nieodpłatne.
* Dla rodziców dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych organizowane są spotkania Akademii Dobrego Rodzica, prowadzonej przez psychologa i pedagoga specjalnego.
* Ponadto realizujemy zajęcia w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i Rodziny.
* W godzinach 7:30-12:30 dzieci objęte są bezpłatnym pobytem w przedszkolu.
* Za pobyt dziecka przed 7:30 i po 12:30 naliczana jest opłata w wysokości 1 zł za godzinę. Dla rodzeństwa uwzględniamy 20% zniżki.
* Koszt wyżywienia to 7 zł dziennie.

* Przez cały dzień pobytu dzieci w przedszkolu realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6