Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bolesława Krzywoustego

ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 5, 96-500 Sochaczew

tel. 46862-24-61

fax. 46862-24-61

e-mail: sp3podst@op.pl

WWW: http://sp3.sochaczew.pl

imię i nazwisko dyrektora: Krzysztof Werłaty

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
5 i 6 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
07:30 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Nie

Opis jednostki

Motto: ,,Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza."


Nasza strategia uczenia: "Idziemy za dzieckiem, a nie za książką" 

Jesteśmy szkołą łączącą nowoczesność z tradycją. Szkoła liczy 21 oddziałów. Do dyspozycji uczniów przeznaczonych jest 26 sal lekcyjnych wyposażonych w meble i nowoczesny sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. Są 4 pracownie komputerowe, w tym dwie przeznaczone na potrzeby uczniów klas I – III. Wokół szkoły znajduje się teren rekreacyjny, plac zabaw oraz boisko wielofuncyjne. Uczniowie mają zapewnioną opiekę pielęgniarki szkolnej, pedagoga, psychologa. Od lat w naszej szkole prowadzimy oddziały przedszkolne, w których dzieci 5 i 6-letnie są przygotowywane do podjęcia nowych obowiązków w taki sposób, aby mogły odnosić sukcesy w dalszej nauce. Przełamywany jest stres adaptacyjny u dzieci przekraczających po raz pierwszy próg szkoły. Zajęcia odbywają się w przestronnej sali wyposażonej w pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i kolorowe zabawki. Dzieci mają stworzone warunki do rozwijania zainteresowań i uzdolnień, wspomagamy tych którzy rozwijają się wolniej. Aktywnie włączamy je w społeczność szkolną poprzez uczestnictwo w organizowanych ogólnoszkolnych imprezach i uroczystościach. Nieodpłatnie prowadzone są zajęcia z rytmiki, z języka angielskiego, zajęcia logopedyczne oraz religia w miarę potrzeb dzieci obejmowane są pomocą psychologiczno-pedagogiczną. 

W przyszłym roku szkolnym zamierzamy utworzyć jeden oddział przedszkolny pracujący w systemie 10-cio godzinnym (rodzic może zadeklarować 5-cio godzinny pobyt dziecka), skupiający dzieci 6-cio letnie - obowiązek ustawowy i 5-cio letnie - decyzja rodziców. Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Zostaną one objęte opieką wychowawczą i dydaktyczną, którą zapewni im wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6