Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Niepubliczne Przedszkole Aniołek

ul. Powstańców Warszawskich 12, 83-200 Starogard Gdański

tel. 690 380 615

e-mail: kontakt@aniolek-starogard.pl

WWW: http://www.aniolek-starogard.pl

imię i nazwisko dyrektora: Katarzyna Gacek

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
Przedszkole Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Niepubliczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
05:45 - 17:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana

Opis jednostki

Opis placówki

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Aniołek w Starogardzie Gdańskim rozpoczęło swoją działalność z dniem 1 września 2019 roku. Jest nowoczesne, przestronne , przyjazne dzieciom, rodzicom i środowisku. Wnętrze jest bardzo jasne, sale dydaktyczne i szatnie- obszerne , a korytarze szerokie.


Wyposażenie:

Budynek przedszkola i żłobka jest dwukondygnacyjny o powierzchni ponad 2 tys. mz salą gimnastyczną ). Dysponujemy 11 salami , w tym jedna przeznaczona jest na żłobek , które mają wraz z zapleczem socjalnym ponad 80 m2 każda. Wszystkie pomieszczenia do nauki i zabawy wyposażone są w kolorowe meble , pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt edukacyjny, m.in. tablice multimedialne i projektory. Przy budynku mieści się sala gimnastyczna mająca 170 m2.  Na zewnątrz znajduje się duży plac zabaw oraz parking. W przedszkolu działa system do ewidencji i rozliczania czasu pobytu dzieci. W całej placówce dostępna jest sieć wi-fi.

Bezpieczeństwo:

Przedszkole posiada system monitorowania  obecności osób postronnych - zainstalowane są : elektroniczny system otwierania drzwi głównych placówki, kamery oraz domofon przy wejściu głównym do obiektu.


Posiłki 

W obiekcie jest kuchnia, spełniająca wymagania sanitarne oraz bhp. Panie kucharki codziennie przygotowują smaczne , zdrowe i domowe posiłki, które dzieci jedzą w swoich salach (w reżimie sanitarnym).   Mamy  nadzieję ,  że w nowym  roku  szkolnym ,  posiłki  spożywane   będą   jak  wcześniej,  w specjalnej przygotowanej  stołówce. 


Oferta

Zapewniamy: 

-opiekę w godzinach od 6:00 do 17:00 (w reżimie
sanitarnym godziny pracy przedszkola zostają skrócone od 6:30 do 16:00 –
brak możliwości łączenia grup przedszkolnych),

-zajęcia dydaktyczne obejmujące podstawę
programową wychowania przedszkolnego 
realizowane są w godzinach od 8:00 do 13:00,

-zajęcia ogólnorozwojowe,
-zajęcia umuzykalniające,
-zajęcia rozwijające zdolności matematyczne i
polonistyczne,
-zajęcia plastyczne,
-język angielski,
-terapię logopedyczną
-okolicznościowe imprezy (np. bale, pikniki),
-spotkania z ciekawymi ludźmi,
-warsztaty ze zwierzętami,
-ciekawe inicjatywy i konkursy przedszkolne.

Prowadzimy bardzo szeroką współpracę ze środowiskiem lokalnym, w ramach której:

Organizujemy całoroczną zbiórkę baterii i  nakrętek, przekazując je potrzebującym. Przygotowaliśmy zbiórkę dla psów i kotów będących pod opieką Towarzystwa Opieki nad zwierzętami w  Starogardzie Gdańskim w ramach akcji charytatywnej ,,Puszka dla głodnego brzuszka''.

Ponadto ,co roku  przeprowadzamy akcję świąteczną pt. ,,Dzieci dzieciom- przedszkolaki z  sercem''. w ramach której organizujemy wiele inicjatyw takich jak: ,, Świąteczne warsztaty piernikowe '', nagrywanie płyt -niespodzianek, pieczenie pierników- cegiełek, organizowanie kiermaszu i aukcji przedmiotów o tematyce bożonarodzeniowej. W roku 2021 uzyskany dochód zasilił skarbonkę pomagacza  #AniołekdlaAleksa,
wspierając Aleksandra Żakowskiego z Chojnic. Poza tym bierzemy aktywny udział w Jarmarku Świątecznym organizowanym na starogardzkim rynku. Uczestniczymy również  w konkursach organizowanym przez OSiR , SCK i inne instytucje. W poprzednim roku szkolnym nasze dzieci licznie wzięły udział  w ,,Akademii Elfika'', zdobywając wiele nagród. Obecnie prowadzimy zbiórkę ,, Pomagamy Ukrainie'', wspierając uchodźców wojennych przebywających na terenie naszej małej ojczyzny, jaką jest Kociewie . W ramach dobrej współpracy, uczestniczymy także w dniach otwartych organizowanych przez starogardzkie szkoły.  W marcu dzieci z grup zerowych odwiedziły Chrześcijańską Szkołę Podstawową w Starogardzie Gdańskim.


 Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6