Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Miasto Toruń

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 13 im. św. Jana Pawła II

ul. Zygmunta Krasińskiego 45/47, 87-100 Toruń

tel. 566224806

e-mail: sekretariatsp13@wp.pl

WWW: http://www.sp13torun.superszkolna.pl

imię i nazwisko dyrektora: Wojciech Szymański

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
OO-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Nie
Pracuje na zmiany:
-
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak
Własny plac zabaw:
Tak
Zajęcia dodatkowe:
Tak

Opis jednostki

W Szkole Podstawowej Nr 13 im.Jana Pawła II, w nadchodzącym roku szkolnym będą funkcjonowały 2 całodzienne oddziały przedszkolne w tym 4 grupy wiekowe dla dzieci 3, 4, 5 i 6– letnich.
Oddziały przedszkolne znajdują się na parterze budynku szkolnego, w salach zmodernizowanych i przystosowanych do potrzeb dzieci, przy każdej sali zlokalizowano szatnię i węzły sanitarne.
Przedszkole jest oddzielone od pozostałej części budynku i wyposażone w liczne  nowe pomoce dydaktyczne, zabawki, w tym tablice interaktywne oraz magiczny dywan. W ramach codziennych zajęć realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego odpowiednia dla każdej grupy wiekowej. Ponadto realizowane są nieodpłatne zajęcia dodatkowe: rytmika, j.angielski, religia oraz płatne/dodatkowo wg potrzeb rodziców np. taniec, piłka nożna.
Dzieci spędzają czas na szkolnym placu zabaw, boisku sportowym oraz w pobliskim Parku Miejskim i Ogrodzie Zoobotanicznym. W dni deszczowe udostępniane są: szkolna sala gimnastyczna i kącik zabaw (sala z zabawkami do rekreacji i ćwiczeń fizycznych).
Dzieci będą brały udział w imprezach teatralnych, muzycznych, warsztatach, kiermaszach itp. na miejscu oraz poza placówką w ośrodkach edukacyjnych i kultury.
W szkole funkcjonują gabinet pielęgniarski, stomatologiczny i logopedyczny.
Smaczne całodzienne wyżywienie, przygotowywane w szkolnej kuchni podawane jest w salach dydaktycznych przez obsługę przedszkola.
Dzieci pozostają pod profesjonalną opieką doświadczonej kadry pedagogicznej i specjalistycznej.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6