• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli / oddziałów przedszkolnych w SP w Wyszkowie

Oferta jednostki

Przedszkole Integracyjne nr 4 w Wyszkowie

ul. Generała Józefa Sowińskiego 27b, 07-200 Wyszków

tel. 29 7425817, 793710432

e-mail: pi4@wyszkow.eu

WWW: http://pi4wyszkow.szkolnastrona.pl

imię i nazwisko dyrektora: Grażyna Wójcik

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
Dzieci młodsze z orzeczeniem Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część dla kandydatów z orzeczeniemIntegracyjny część dla kandydatów z orzeczeniem AngielskiAngielski
6 -latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 18:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Godziny pracy świetlicy:
-
Pracuje na zmiany:
-
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Mieścimy się przy ulicy Sowińskiego 27 b, na terenie osiedla, z dala od ruchu ulicznego.
Zajmujemy budynek parterowy, bez barier architektonicznych, z podjazdem dla wózków i łazienkami przystosowanymi dla dzieci niepełnosprawnych. 

W naszym przedszkolu tworzymy warunki wychowawcze i edukacyjne, które zapewniają wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci zdrowych i dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi.
 Jesteśmy placówką integracyjną, z salami terapeutycznymi, wyposażonymi w pomoce i sprzęt do fizjoterapii i terapii SI oraz własnym gabinetem logopedycznym. Prowadzimy zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, rehabilitacji, dogoterapii, arteterapii oraz innych zajęć zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno - pedagogicznej.
 Nasze grupy są grupami integracyjnymi   pod względem integracji dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz integracji dzieci zbliżonych wiekowo, tj. 3/4 latki oraz 5/6/ latki. Grupa taka stanowi środowisko bardziej zbliżone do środowiska naturalnego, najbardziej odpowiedniego dla rozwoju dziecka, jakim jest rodzina.Tak jak w rodzinie, nasze dzieci uczą się wrażliwości, odpowiednich zachowań, postaw  zarówno od dzieci starszych, jaki i młodszych. Zważywszy na fakt, że wiele dzieci jest jedynakami, takie środowisko przedszkolne dostarcza dziecku bodźców i doświadczeń, o które trudno w domu, w którym funkcjonuje jedno dziecko. Dziecko szybciej rozumie i dostrzega zróżnicowane potrzeby innych dzieci w grupie, jednocześnie czerpiąc korzyści dla swojego rozwoju, stając się osobą bardziej potrzebną, odpowiedzialną, przez co wzrasta poczucie wartości dziecka i jego samoocena. Dzieci 6-letnie przebywają w tzw. zerówce.
Posiadamy duży taras, ogrodzony plac zabaw z różnorodnymi stałymi zabawkami ogrodowymi, miejsce do gier zespołowych oraz górkę do zjazdów na saneczkach. Przedszkole ma własne tradycje, co podkreśla jego odrębność i specyfikę. Placówka posiada kalendarz imprez i uroczystości, który jest jednocześnie naszym wyznacznikiem dobrej współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Posiadamy własną, niedawno gruntownie odnowioną kuchnię, zaprojektowaną i wyposażoną według wymagań Sanepidu. Celem, jaki sobie postawiliśmy jest przygotowywanie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dziecka.  
 Zapraszamy na stronę przedszkola - www.pi4wyszkow.szkolnastrona.pl

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6