Tło lewe Tło prawe
 • Kontrast:
 • A
 • A
 • A
 • Czcionka:
 • A
 • A
 • A
Nabór do przedszkoli w Żarach

Aktualności

Komunikat dla rodziców

25.03.2020

Szanowni Rodzice,

W związku z  komunikatami o zamknięciu  przedszkoli  w celu zatrzymania szerzenia się koronowirusa :

·       Rekrutacja do Miejskich Przedszkoli odbędzie się tylko drogą elektroniczną. Termin składania wniosków (na razie tylko drogą elektroniczną) nie ulega zmianie tj. do 26 marca. Nie ma znaczenia kolejność składania wniosków.

·       Dnia 16 kwietnia br. zgodnie z harmonogramem na stronach przedszkoli pierwszego wyboru będą ogłoszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

·       Należy drogą mailową do 23 kwietnia przesłać „Potwierdzenie Woli uczęszczania  do przedszkola”- w załączeniu druk do pobrania.

Adresy mailowe przeszkoli:

Miejskie Przedszkole nr 1                           zsp@zary.pl

Miejskie Przedszkole nr 2                           mp2@zary.pl

Miejskie Przedszkole nr 3                           mp3@zary.pl

Miejskie Przedszkole nr  4                          mp4zary@op.pl

Miejskie Przedszkole nr  7                          przedszkole_7@poczta.fm

Miejskie Przedszkole nr 8                           mp8zary@interia.pl

Miejskie Przedszkole nr 10                         mp10zary@wp.pl

Na podstawie Państwa potwierdzeń 30 kwietnia br. zostaną na stronach internetowych przedszkoli opublikowane przez komisje rekrutacyjne listy  kandydatów przyjętych.

Proszę o zachowanie spokoju i nie przychodzenie do placówek.  W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z przedszkolami telefonicznie lub z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu  tel. 533 306 892.

Uruchomienie systemu rekrutacji – wymagania techniczne

08.03.2020

Szanowni Państwo, 

Witamy na stronach elektronicznego systemu wspierającego rekrutację do przedszkoli na terenie Miasta Żary. Aby sprawnie i bezproblemowo pracować w systemie, zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarek: Google Chrome – wersja co najmniej 35.0 Mozilla Firefox – wersja co najmniej 32.0 Internet Explorer – wersja co najmniej 11.0 Informujemy jednocześnie, że w zakładce POMOC umieszczony został Przewodnik po systemie, w którym szczegółowo wyjaśniono wszystkie funkcjonalności i sposób postępowania związany z zarejestrowaniem dziecka w systemie. Proszę pamiętać, że przy rekrutacji elektronicznej nie ma znaczenia kolejność zgłoszenia. Na zarejestrowanie dziecka i dostarczenie podpisanego Wniosku o przyjęcie do przedszkola jest czas od 10 marca 2020 do 26 marca 2020 r. do g. 15:00

​Rejestracja kandydatów – opis skrócony

08.03.2020

Szanowni Państwo, 

Jeśli zapoznaliście się już dokładnie z ofertą placówek, zasadami i terminami dotyczącymi postępowania rekrutacyjnego oraz dokonaliście wyboru placówek i grup przedszkolnych możecie przystąpić do rejestracji dziecka w systemie. Aby zgłosić dziecko do wybranych placówek należy:
 1. Wybrać zakładkę ZGŁOŚ KANDYDATURĘ – po zapoznaniu się z opisem na stronie wpisać PESEL dziecka i wybrać przycisk DALEJ 
 2. Ustalić LISTĘ WYBRANYCH PREFERENCJI – wybierając odpowiednio miasto, jednostkę oraz grupę, ułożyć listę preferencji. Lista powinna zawierać tylko takie placówki i grupy, które preferowane są przez rodzica/opiekuna. Najwyżej na liście powinny być jednostki i grupy najbardziej preferowane. Lista może zawierać max. 3 jednostki i odpowiadające im grupy rekrutacyjne. Po ustaleniu listy wybrać przycisk DALEJ 
 3. Wypełnić pola dotyczące danych osobowych zgłaszanego dziecka i rodziców/opiekunów, a następnie pola pozostałych informacji. Pola zaznaczone gwiazdkami są obowiązkowe. W ostatnich polach należy ustalić swoje hasło do systemu (co najmniej osiem znaków). Proszę zapamiętać to hasło, gdyż będzie ono umożliwiało dostęp do swojego konta w dowolnym momencie naboru (poprzez zakładkę ZALOGUJ SIĘ). Po wypełnieniu wszystkich pól wybrać przycisk DALEJ
 4. W kolejnym kroku należy wypełnić pola dotyczące kryteriów, zgodnie ze stanem faktycznym, a następnie wybrać przycisk DALEJ. Należy zwrócić uwagę na to, że po zaznaczeniu odpowiedzi TAK przy jakimkolwiek kryterium podstawowym (ustawowym), trzeba będzie razem z Wnioskiem złożyć odpowiednie dokumenty. 
 5. W ostatnim kroku należy dokładnie zapoznać się z informacjami na tej stronie, a następnie wydrukować Wniosek o przyjęcie do przedszkola. Po podpisaniu Wniosku, należy dostarczyć go wraz z innymi wymaganymi dokumentami tylko do placówki, która znajduje się na I miejscu listy preferencji. 
UWAGA: W przypadku spełniania niektórych kryteriów wymagane jest odpowiednie oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego, które należy pobrać z systemu (w zakładce DO POBRANIA), wydrukować, podpisać i dostarczyć razem z Wnioskiem o przyjęcie. Placówka porówna dane zawarte we Wniosku z tymi, które wypełnione są w systemie i w przypadku zgodności zaakceptuje zgłoszenie. Od tego momentu nie można już dokonać żadnej zmiany danych.