Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli w Żarach

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z oddziałami integracyjnymi w Żarach

ul. Parkowa 10, 68-200 Żary

tel. 68 374 39 27

e-mail: zsp@zary.pl

WWW: http://www.zspzary.pl

imię i nazwisko dyrektora: Ewa Tabaczyńska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
Grupa 3 - latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski NiemieckiNiemiecki
Grupa 4 lub 5 latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski NiemieckiNiemiecki
Grupa 6- latki i starsze Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski NiemieckiNiemiecki
Orzeczenia 4,5,6 l. i starsze Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część dla kandydatów z orzeczeniemIntegracyjny część dla kandydatów z orzeczeniem AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Godziny pracy:
06:30 - 16:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny ogród:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

  Szanowni Rodzice.

        Państwa Dziecko rozpoczyna nowy etap swojego życia - edukację przedszkolną. Przedszkole to odskocznia - może zaważyć na tym, jak Dziecko będzie sobie radziło na kolejnych etapach edukacji, a nawet życia.
Chciałabym polecić Państwu Miejskie Przedszkole nr 1 w Żarach.
       Nasze Przedszkole wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 im. H. Sienkiewicza w Żarach wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach. Zespół składający się z takich placówek, jak przedszkole i szkoła podstawowa, pozwala na kontynuację pracy edukacyjnej. Umożliwia też dziecku bezstresowe przejście z jednego etapu edukacji do drugiego - dziecko zna już szkołę i ludzi tam pracujących.                  Miejskie Przedszkole nr 1 w Żarach powstało w 1950 roku. Obecnie do ośmiu grup przedszkolnych uczęszcza 190 dzieci. Sześć z tych grup to oddziały ogólnodostępne, dwa - integracyjne.
Przedszkole cieszy się dużym zaufaniem   i dobrą opinią środowiska lokalnego. Przyczyniły się do tego podstawowe zasady naszej pracy:
  • dziecko jest naszym największym dobrem,
  • w pracy z dziećmi łączymy tradycje z najnowszymi osiągnięciami naukowymi,  
  • rodzice są naszym ważnym partnerem.                                                                                                
Główne kierunki działań Przedszkola to:
- rozpoznawanie indywidualnych potrzeb każdego dziecka i zaspakajanie ich. Posiadamy wielu specjalistów, takich jak: logopeda, psycholog, pedagog, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej, oliigofrenopedagog, tyflopedagog, surdopedagog i innych. Specjaliści ci pomogą dziecku, gdy ma ono problemy. Ważne jest też dla nas  rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień oraz promowanie osiągnięć wychowanków.   Nasze dzieci uczestniczą w różnorodnych przeglądach wystawach i konkursach. Zdobywają wiele nagród.  Placówka od 15 lat współpracuje z wieloma instytucjami niemieckimi - najdłużej z Przedszkolem " Regenbogen" z Weiswasser. Dzięki temu realizujemy różnorodne projekty. Dzieci mają okazję uczyć się języka niemieckiego, brać udział w imprezach, wycieczkach, spotkaniach, zajęciach, tak po stronie polskiej, jak i niemieckiej.                       
Miejskie Przedszkole nr 1 w Żarach, jako jedyne w Żarach posiada grupy integracyjne. W grupie integracyjnej pracuje w tym samym czasie dwóch nauczycieli - nauczyciel prowadzący i wspomagający.  Do każdej z dwóch grup integracyjnych uczęszcza  20 dzieci, w tym 5 dzieci  z niepełnosprawnościami.      
Miejskie Przedszkole nr 1 w Żarach to przyjazne i bezpieczne miejsce dla Państwa Dziecka. Pracują tu ludzie z pasję, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Dziecku to, czego potrzebuje. Dzięki temu będzie Ono odnosiło sukcesy na dalszych etapach edukacji a może też życia . . .

Łączę wyrazy szacunku.

Ewa Tabaczyńska - dyrektor Przedszkola.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6