Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli w Żarach

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Żarach

ul. 1 Maja 3a, 68-200 Żary

tel. 68 374 36 59

e-mail: dyrektor.mp2zary@wp.pl

WWW: http://mp2zary.edupage.org

imię i nazwisko dyrektora: Ewa Serwińska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
4-latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5 i 6 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Godziny pracy:
06:30 - 16:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny ogród:
Tak
Psycholog:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole usytuowane jest w centrum miasta. Posiada przestronny ogród wyposażony w nowoczesny, atestowany sprzęt ogrodowy, piaskownice oraz toalety zewnętrzne. Plac zabaw podzielony jest na strefy dla dzieci starszych i młodszych. Przedszkole posiada wyremontowane, przestronne, słoneczne i kolorowe sale zabaw dla dzieci oraz gabinet do prowadzenia zajęć terapeutycznych ( logopeda, psycholog, pedagog, pedagog specjalny). W placówce wymieniono okna, odnowiono podłogi w salach, szatni i na korytarzu. Sale zabaw w naszym przedszkolu wyposażone są w sprzęt multimedialny, a także tablice interaktywne. W każdej z nich znajdują się nowe stoliki i krzesełka dla dzieci, meble, zabawki i pomoce dydaktyczne, kąciki zabaw i kąciki zainteresowań, wspierające i rozwijające inwencję zabawową, twórczą i ekspresję.
W naszym przedszkolu z dziećmi pracuje wysoko wykwalifikowana kadra, dbająca o rozwój dzieci, ich aktywność umysłową, społeczną i ruchową. W osiąganiu celów wykorzystujemy nowatorskie metody pracy. W trosce o rozwój zainteresowań i zdolności dzieci organizujemy koła zainteresowań: - kółko plastyczne "Pędzelki", - kółko teatralne"Superdwójeczka", - kółko matematyczne " Kangurek".
Stwarzając możliwość rozwoju zainteresowań dzieci organizujemy zajęcia dodatkowe wśród, których wyróżniamy: zajęcia taneczne, naukę języka angielskiego, zajęcia logopedyczne, zajęcia karate, zajęcia korekcyjne oraz rytmiczne. Realizujemy programy autorskie oraz innowacje pedagogiczne: " Kubusiowi Przyjaciele Przyrody" , " Akademia Aquafresh", " Cała Polska Czyta Dzieciom" "Bezpieczny Przedszkolak", "Kodowanie na dywanie", . Zdobywamy liczne certyfikaty poświadczające pracę edukacyjną dzieci w zakresie troski o własne zdrowie i zachowań proekologicznych. Ponadto organizujemy w przedszkolu liczne spotkania z ciekawymi ludźmi różnych zawodów. Dzieci poznają najbliższe otoczenie uczestnicząc w wycieczkach do instytucji, zakładów pracy.
Jesteśmy organizatorem wielu konkursów plastycznych, recytatorskich o charakterze ogólnopolskim i miejskim. Zdobywamy sukcesy z działalności plastycznej, sportowej, aktorskiej. Stwarzamy dzieciom możliwość uczestniczenia w licznych zawodach sportowych, także o charakterze międzynarodowym. W roku szkolnym 2016/2017 zdobyliśmy I miejsce, a w roku szkolnym 2017/2018 zdobyliśmy II miejsce w międzynarodowym turnieju piłki nożnej.Rok później zdobyliśmy III miejsce w międzynarodowym turnieju piłki nożnej.
Bardzo ważnym partnerem w naszej pracy są rodzice. Możemy zawsze liczyć na ich pomoc i zaangażowanie. Rodzice są współorganizatorami organizowanych na terenie przedszkola imprez i uroczystości.

Ponadto organizujemy zajęcia otwarte, wycieczki, festyny, dzięki którym dzieci mogą wspólnie z rodzicami spędzać czas. Posiadamy bogato rozbudowany harmonogram uroczystości, które odbywają się cyklicznie lub okazjonalnie np. Dzień Przedszkolaka, Andrzejki, Święto Pluszowego Misia, Powitanie Wiosny, itp. Współpracujemy z wieloma instytucjami na terenie miasta Żary: Biblioteką Publiczną, Poradnią Psychologiczno -Pedagogiczną,Policją, Strażą Pożarną, Miejskie Przedszkola nr 3,7,i 8, Szkołą Podstawową nr 8, Katolicką Szkołą Podstawową Nadleśnictwem, Uniwersytetem III Wieku, Szkołą Muzyczną, Muzeum Pogranicza Śląsko -Łużyckiego, PCK. Wspólnie bierzemy udział w akcjach prozdrowotnych i proekologicznych oraz charytatywnych.
W roku szkolnym w przedszkolu przeprowadzona została ewaluacja zewnętrzna przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. w wyniku przeprowadzonych działań placówka otrzymała najwyższą ocenę.
Praca dydaktyczno -wychowawcza w naszym przedszkolu skierowana jest na dziecko, które w przyszłości będzie umiało samodzielnie funkcjonować w szkole i innych grupach społecznych.
Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.mp2zary.edupage.org gdzie możemy się pochwalić naszymi osiągnięciami i sukcesami.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6