Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Miasto Zgierz

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 12, ul. Gałczyńskiego 30

ul. Gałczyńskiego 30, 95-100 Zgierz

tel. 42 716 52 54

fax. 42 716 17 12

e-mail: topola@wikom.pl

WWW: http://www.topola.wikom.pl

imię i nazwisko dyrektora: Dorota Andrzejewska-Tworek

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5-latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole nasze znajduje się w Zgierzu przy ul. Gałczyńskiego 30.
Usytuowane jest blisko przystanków komunikacji miejskiej linii 1, 4, 5, 6, 8, 61.
Jednopiętrowy budynek przedszkola otoczony jest dużym, bezpiecznym tarasem i nasłonecznionym ogrodem z miejscami zacienionym przez wieloletnie drzewa. Ogród ten wyposażony jest w stały i sezonowy sprzęt rekreacyjny dla dzieci, dzięki któremu mogą one spędzać tu przyjemnie czas przez cały rok. W ogrodzie znajduje się duża altana, gdzie dzieci mają organizowane zajęcia na świeżym powietrzu. Przedszkole posiada ogródek dydaktyczny podzielony na alejki, tablicę dydaktyczną, grę dydaktyczną, stację pogodową, ścieżkę sensoryczną. W budynku przedszkola znajduje się pięć przestronnych sal dydaktycznych i jedna mniejsza, bardzo dobrze wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne, odpowiednio dobrane do wieku dzieci oraz wspomagające jego rozwój, zaplecze administracyjno-gospodarcze, sala gimnastyczno-teatralna z pianinem, sprzętem rekreacyjno-sportowym i audiowizualnym, pracownia logopedyczna. Przedszkole posiada tablicę interaktywną oraz telewizor z DVD.  Przy każdej sali dydaktycznej jest łazienka, przystosowana do potrzeb małych dzieci.
W szatni znajdują się indywidualne szafki dla każdego dziecka oraz tablice ekspozycyjne na prace dzieci z poszczególnych grup wiekowych, a także tablice informacyjne dla rodziców.

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczają do sześciu grup wiekowych, w których pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, wspomagana przez pracowników administracyjnych.
Przedszkole czynne jest od godziny 6:00 do 17:00.
- I śniadanie dzieci zjadają o godz. 8:30,
- obiad o godz. 12:00,
- podwieczorek o godz. 14:30.

Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z różnymi problemami żywieniowymi.
Respektujemy zalecenia lekarskie, co do ograniczeń składników pokarmów, na które dziecko jest uczulone.
Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych, prowadzonych przez nauczycielki w sposób niekonwencjonalny, przy wykorzystaniu najnowszych metod i trendów
w pracy z dzieckiem,  preferujemy formy pozwalające na rozwój własnych, indywidualnych umiejętności i predyspozycji dziecka. 

W przedszkolu prowadzone są:
- zajęcia w języku angielskim,
- gimnastyka ogólnorozwojowa,
- rytmika,
- koncerty,
- religia,
- logopedia
oraz koła zainteresowań prowadzone przez nauczycielki naszego przedszkola:
- taneczne "Topolinki", plastyczne, teatralne.
Podczas całego roku szkolnego organizujemy wycieczki przedszkolne i grupowe o charakterze dydaktycznym i rekreacyjnym.
Umożliwiamy dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą, sztuką, kulturą żywego słowa. Tradycją naszą jest kultywowanie uroczystości rodzinnych i przedszkolnych razem z rodzinami naszych wychowanków.
Odbywają się coroczne Spotkania Gwiazdkowe, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Pożegnanie Przedszkola. Organizujemy konkursy dla dzieci ze zgierskich przedszkoli oraz uczestniczymy w konkursach organizowanych na terenie miasta i poza nim.
W marcu organizowane są w przedszkolu dni otwarte, podczas których rodzice i dzieci mogą zwiedzać przedszkole i uczestniczyć w zabawach organizowanych przez nasze nauczycielki. 

UWAGA!!!
Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolu nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego.
Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6