Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole Nr 9

Plac Jana Pawła II 6, 96-300 Żyrardów

tel. 468553142

fax. 468553142

e-mail: mp9@zyrardow.pl

WWW: http://www.mp9zyrardow.szkolnastrona.pl

imię i nazwisko dyrektora: Grażyna Galińska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
4 latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 17:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Basen:
Nie
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Psycholog:
Nie

Opis jednostki

Miejskie Przedszkole Nr 9 w Żyrardowie – dawniej zwane Ochronką mieści się przy Placu Jana Pawła II 6. Budynek wzniesiony został w 1875 roku, a następnie rozbudowany w 1885 roku. Pełnił funkcję przedszkola dla dzieci robotników pracujących w zakładach lniarskich.
W 2018 roku została zakończona rewaloryzacja prawej części budynku. W wyniku przeprowadzonych prac obiekt odzyskał dawną świetność, a jego pomieszczenia przystosowane zostały pod względem funkcjonalnym do aktualnych potrzeb.

Miejskie Przedszkole Nr 9 w Żyrardowie posiada dodatkowe oddziały przy ul. Waryńskiego 1.

Przedszkole jest czynne od godz. 06.30 do 17.00. Wszystkie sale w przedszkolu są przestronne i bezpieczne dla dzieci, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne niezbędne do wszechstronnego rozwoju wychowanków.
Nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu posiadają wysokie kwalifikacje i doskonalą swój warsztat pracy, są otwarci na potrzeby dzieci i rodziców, kształcą i rozwijają zdolności swoich wychowanków, wspomagają w rozwoju, przygotowują do podjęcia nauki w szkole.
Tradycją placówki są uroczystości przedszkolne: Andrzejki, Mikołajki, Bal karnawałowy, Powitanie wiosny oraz imprezy rodzinne z udziałem dzieci i ich najbliższych: Spotkania wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Dni otwarte, Dni adaptacyjne, Zakończenie roku szkolnego.
Oferujemy szeroki wachlarz imprez kulturalnych, przedstawienia teatralne i koncerty muzyczne, teatrzyki kukiełkowe i żywego aktora, wyjścia do Centrum Kultury, muzeum, udział przedszkolaków w konkursach i akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6