Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Rekrutacja do CKZiU2

Oferta grupy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 - Policealna_tech. administracji

Typ grupy:
Ogólnodostępny

Opis grupy

Nauka trwa dwa lata, odbywa się w systemie zaocznym sobota - niedziela

Słuchacze kierunku technik administracji zdają bezpłatnie tylko jedną kwalifikację EKA.01 a po zdaniu egzaminu otrzymują potwierdzenie kwalifikacji i tytuł technika administracji.

O przyjęcie na semestr pierwszy Szkoły Policealnej mogą ubiegać się absolwenci posiadający wykształcenie średnie (ukończone LO, LU, TU – nie jest wymagane zdanie matury).O przyjęcie do Szkoły Policealnej mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli 18 lat lub ukończą 18 lat w roku kalendarzowym, w którym podejmują naukę.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Policealnej powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Technik administracji zajmuje się pracami związanymi z gromadzeniem oraz obiegiem dokumentacji i informacji zgodnie z instrukcją kancelaryjną w urzędach administracji publicznej i w przedsiębiorstwach, w tym informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym. Sporządza sprawozdania i protokoły posiedzeń i zebrań. Ważnymi zadaniami technika administracji są: opracowywanie projektów aktów administracyjnych, prowadzenie postępowania kończącego się wydaniem decyzji administracyjnej a także przygotowywanie projektów umów cywilnoprawnych. Zajmuje się również planowaniem i organizowaniem narad, zebrań, konferencji i sesji. Prowadzi podstawową dokumentację księgową, planuje koszty i przychody, gospodaruje majątkiem oraz nadzoruje innych pracowników.

Technik administracji może być zatrudniony: w administracji rządowej (zespolonej i niezespolonej), w jednostkach samorządu terytorialnego (urzędach marszałkowskich, powiatowych, miejskich, gminnych), w jednostkach organizacyjnych gminy; w samorządach zawodowych i gospodarczych, w przedsiębiorstwach; organach organizacji społecznych i zakładach usługowych na stanowiskach nie wymagających innych specjalistycznych kwalifikacji.

Przedmioty w kształceniu:działalność gospodarcza język obcy zawodowy w administracji/angielski wstęp do statystyki podstawy prawa cywilnego podstawy prawa pracy podstawy prawa administracyjnego i finansów publicznych technika pracy biurowej administracja w praktyce podstawy przedsiębiorczości

Efekty kształcenia właściwe dla kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie technik administracji:

EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji:

1) wykonywania prac biurowych w jednostce organizacyjnej;

2) udzielania informacji pracownikom oraz interesantom;

3) kompletowania i porządkowania aktów prawnych w jednostce organizacyjnej;

4) sporządzania protokołów, analiz i sprawozdań;

5) udostępniania dokumentów klientom wewnętrznym i zewnętrznym;

6) prowadzenia dokumentacji kadrowej pracowników;

7) sporządzania dokumentów finansowych zgodnie z procedurami;

8) sporządzanie dokumentów dotyczących spraw administracyjnych w jednostce organizacyjnej;

9) organizowania postępowania administracyjnego.
Powrót do oferty jednostki