Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Miasto Zgierz

Oferta jednostki

Miejskie Przedszkole nr 8, ul. Łódzka 86

ul. Łódzka 86, 95-100 Zgierz

tel. 42 716 28 39

e-mail: mp8zgierz@wikom.pl

WWW: http://www.mp8zgierz.wikom.pl

imię i nazwisko dyrektora: Elżbieta Michalska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3-latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
4-latki Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
5-latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
6-latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 17:00
Własny budynek:
Nie
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole znajduje się na osiedlu mieszkaniowym KURAK. Usytuowane jest w bloku przy ul. Łódzkiej 86.
Atutem placówki jest serdeczna, rodzinna atmosfera, którą tworzą jej pracownicy, dlatego każde dziecko może liczyć na naszą pomoc, życzliwość i zrozumienie.
Kadrę przedszkola tworzą nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie w pracy pedagogicznej.
Propagujemy ideę pogodnego, beztroskiego dzieciństwa, w którym zabawa jest nauką, a nauka przyjemnością.
Dokładamy starań, aby każde dziecko mogło rozwijać się według własnego, indywidualnego rytmu.
Jednym z najważniejszych celów naszej pracy jest optymalny rozwój naszych wychowanków i jak najlepsze przygotowanie ich do szkoły. Z szerokiej gamy metod stosowanych w edukacji przedszkolnej jako wiodące wybieramy metody aktywizujące, które pomagają przedszkolakom poznawać świat, rozwijać twórcze myślenie, uzdolnienia i zainteresowania.
Rodzice są naszymi partnerami w sprawowaniu opieki i wychowaniu dziecka.
Dbamy o właściwe warunki higieniczno-sanitarne, wyposażenie w zabawki i pomoce dydaktyczne, dając dzieciom podstawy dobrego samopoczucia oraz interesujących zajęć.

W ofercie zajęć dodatkowych przedszkola znajdują się: rytmika, zajęcia logopedyczne, koncerty muzyczne, gimnastyka korekcyjna. Nauczyciele proponują dzieciom udział w nieodpłatnych kołach zainteresowań: koło plastyczne, koło gier planszowych, koło teatralno - taneczne i inne w zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci. Nasze dzieci uczestniczą w wielu programach i projektach o zasięgu ogólnopolskim, nauczyciele opracowują i wdrażają innowacje pedagogiczne.
Na życzenie rodziców w przedszkolu odbywają się zajęcia religii. Uczestniczymy w wielu projektach, kampaniach i akcjach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Nasze przedszkolaki uczestniczą w wieli konkursach, przeglądach i turniejach.

Prowadzimy własną kuchnię, zapewniając dzieciom zdrowe i smaczne posiłki. Korzystamy ze świeżych i wysokiej jakości produktów. Dbamy o to, aby dieta dziecka była pełnowartościowa i właściwie zbilansowana.

Przydział dzieci do konkretnych oddziałów w przedszkolu nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) jest uzależniona od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej przedszkola www.mp8zgierz.wikom.pl

Najnowsze wieści z przedszkola zamieszamy również https://www.facebook.com/profile.php?id=100064010320330
 

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6