• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 24 (ZS 32)

ul. Krucza 5a, 85-308 Bydgoszcz

tel. 885905351, 527372530

fax. 523732530

e-mail: p24@zs32.bydgoszcz.pl

WWW: http://zs32.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: mgr Beata Mazur

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły Liczba miejsc
5 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie 39
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie 42

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole nr 24 mieści się w Zespole Szkół nr 32- czynne od godziny 6:00 do 17:00. Dysponujemy 6 salami, wyposażonymi w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz zabawki adekwatne do wieku dzieci. Dla wychowanków dostępne są: plac zabaw i boisko szkolne.  Dzieci mają możliwość korzystania z pomieszczeń szkoły: sal gimnastycznych, biblioteki, sali komputerowej.
Praca opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczna oparta jest na podstawie programowej wychowania przedszkolnego, programach wychowania przedszkolnego oraz innowacjach i projektach prowadzonych przez nauczycieli. Dziecko w formie zabawy zdobywa wiadomości i umiejętności oraz rozwija swoje zainteresowania w zakresie myślenia, pojęć matematycznych, edukacji społeczno- moralnej, zdrowotnej, ruchowej, przyrodniczej, muzycznej, technicznej, informatycznej i komunikacyjnej. Realizujemy liczne programy, w tym o zasięgu ogólnopolskim, m.in. "Bezpieczne Przedszkole", czy "Czyściochowe Przedszkole". Wcielamy w pracy z dziećmi innowacje, np. zabawy matematyczne z elementami programu "Klucz do uczenia się",  językowe: "Everyday English", "Gimnastyka Małego Europejczyka",Profilaktyka wad postawy "Zdrowy kręgosłup". Realizujemy programy, np. "Cztery pory roku", "Bawimy się i gramy- kompetencje kluczowe zdobywamy" oraz zajęcia plastyczne "Kolorowy świat przedszkolaka", "Plastyka wokół nas". Dzięki różnorodnym zabawom i ćwiczeniom dziecko poznaje i odkrywa otaczający świat na miarę swoich potrzeb i możliwości. Szczegółowe zadania przedszkola i sposób ich realizacji ustalony jest w rocznym planie pracy przedszkola.
Przedszkole zapewnia opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, stale podnoszącej swoje kwalifikacje. Nauczycielki prowadzą ciekawe zajęcia i zabawy oraz dbają o wszechstronny rozwój swoich wychowanków. Tworzymy przyjazną i serdeczną atmosferę. Dzieci mają dostosowaną do indywidualnych potrzeb pomoc psychologiczno- pedagogiczną. W przedszkolu organizowane są bezpłatne zajęcia: angielski dla wszystkich grup, religia (dla 6- latków) i terapia logopedyczna. Oferujemy pełne wyżywienie w postaci pysznych posiłków przygotowywanych w naszej kuchni.
Nasz wychowanek rozpoczyna naukę w szkole podstawowej z sukcesem i bez stresu.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6