• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 26 ,,Pod Tęczowym Parasolem"

ul. Markwarta 11, 85-015 Bydgoszcz

tel. 887569704

e-mail: p26@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://p26.edu.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: Pawlisch-Zarzycka Edyta

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły Liczba miejsc
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Język angielskiJęzyk angielski 50
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Język angielskiJęzyk angielski 40

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Nie

Opis jednostki

Przedszkole mieści się w zabytkowym budynku, który został zaadaptowany na potrzeby placówki w 1956 roku. W przedszkolu funkcjonuje 9 grup.
W naszej placówce stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju ich osobowości uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby. Nadrzędnym celem dla nas jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, ochrona przed przemocą, życzliwe i podmiotowe traktowanie. Pragniemy dostarczać dzieciom wiedzy o kulturze naszego miasta, kraju , a także Europy. W wyniku tych działań dzieci potrafią utożsamić się z miejscem, w którym się urodziły, rosną i są kochane, uczą się tolerancji wobec innych. Realizowane przez nas programy pracy zakładają pełną współpracę z rodzicami i organizacjami kulturotwórczymi w naszym środowisku lokalnym min. z Filharmonią Pomorską, Pałacem Młodzieży. We wszystkich grupach odbywają się bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. W naszym przedszkolu nauczyciele w grupach prowadzą różnego typu zajęcia dodatkowe między innymi: origami, zajęcia muzyczno-ruchowe i rytmiczne, kuchcikowo, gimnastyka korekcyjna, matematyka przedszkolaka, programowanie dla najmłodszych". W przedszkolu realizujemy program "Bezpieczne dzieci", "Pocztówkowe przedszkole", "Książka przyjacielem dziecka", "Mały miś w świecie wielkiej literatury", "Bąbel matematyczny", " Kodowanie na dywanie", "Klucz do uczenia się", "Magiczna moc bajek", "Podróże jeża ze Zgierza"i inne. Opracowujemy również Granty ekologiczne i uczestniczyliśmy w projekcie POWER "Przedszkolaki podróżują przez Europę z interaktywną walizką kultury" oraz aplikujemy w programie Erasmus Plus.
W naszym przedszkolu prężnie działa Rada Rodziców, dzięki której odbywają się różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, festyny i kiermasze.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6