• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 34 "Mali Odkrywcy"

ul. Romana Dmowskiego 11, 85-319 Bydgoszcz

tel. 52 373 19 00

e-mail: p34@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://p34.edu.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: Ewa Tomasik

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły Liczba miejsc
Brak danych

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Nie

Opis jednostki

Przedszkole nr 34 "Mali Odkrywcy" znajduje się w budynku parterowym na osiedlu Błonie. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00- 17.00.
Placówka posiada duży, przestronny ogród wyposażony w sprzęt terenowy dla dzieci, ścieżkę dydaktyczną oraz ,,Ogród przyjazny ptakom”, gdzie przedszkolaki mogą rozwijać swoje umiejętności przyrodnicze i ekologiczne.
Przedszkole w latach 2016 -2018 r. realizowało projekt unijny ERASMUS+ ""Scientific literacy at the school: improving strategies and building new practices of science teaching in early years education". Dzięki temu przedszkole jest wyposażone w dziecięce laboratorium, które pomaga dzieciom zdobywać pierwsze kompetencje naukowe. Ponadto w roku 2017 r. przedszkole realizowało projekt ERASMUS+ "Odkrywca mały i duży uczy się w podróży". Aktualnie ze środków unijnych realizujemy projekt Kultura i Sztuka inspiracją do przeżywania i działania w kreatywnej nauce języków obcych. Wszystkie umiejętności zdobyte podczas szkoleń wykorzystujemy w celu poprawiania jakości naszej pracy. Podczas 5 godzin realizowana jest bezpłatna Podstawa programowa wychowania przedszkolnego, natomiast w godzinach pozostałych proponujemy dzieciom bogatą ofertę zajęć dodatkowych prowadzonych przez naszych nauczycieli. W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia języka angielskiego, podczas których lektorki zwracają się do dzieci tylko w j.angielskim. Dzieciom ze skierowaniem lekarskim proponujemy gimnastykę korekcyjną.
Ponadto w przedszkolu realizowane są między innymi poniższe programy:
• program wychowania przedszkolnego ,,Nasze Przedszkole”,
• międzynarodowy program ,,Przyjaciele Zippiego”, "Klucz do uczenia się" kształtujący i rozwijający umiejętności prospołeczne i matematyczne dzieci,
• autorski program z elementami treści patriotycznych ,,Wędrówki Żaka Przedszkolaka”,
• programy zajęć dodatkowych np.: ceramicznych, plastycznych, teatrach, sportowych, muzycznych oraz "Bąbel matematyczny"
- Systematyczne zajęcia kynoterapeutyczne podczas realizacji programu "Bawię się i uczę razem z psem".
Realizowany w przedszkolu Europejski plan rozwoju gwarantuje dzieciom tworzenie licznych sytuacji, podczas których dzieci będą uczyły się języka angielskiego, branie udziału w zajęciach i zabawach zapoznających dzieci z kulturą, charakterystycznymi miejscami i tańcami różnych krajów. Przedszkolaki mają również okazję bawić się w ulubione zabawy i gry dzieci z innych krajów, samodzielnie wykonywać ich ulubione desery, wspólnie z rodzicami brać udział w konkursach tematycznych. W placówce systematycznie organizowane są przedstawienia teatralne, koncerty oraz różnego rodzaju imprezy i zabawy integracyjne np. uroczyste pasowanie na przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, Spotkania Wigilijne, Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Festyn "Mama,Tata i Ja", Dzień Dziecka itp.,
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: http://p34.edu.bydgoszcz.pl

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6