• Kontrast:
  • A
  • A
  • A
  • Czcionka:
  • A
  • A
  • A
Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 40

ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz

tel. 52 372 21 70

fax. 53 372 21 70

e-mail: zs24@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://www.zs24.org.pl

imię i nazwisko dyrektora: Sobieraj Leszek

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły Liczba miejsc
5,6 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka podstawowa bez wyżywieniaOpieka podstawowa bez wyżywienia 23

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
08:00 - 12:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Tak

Opis jednostki

Od 2011 w Szkole Podstawowej nr 40 funkcjonuje oddział przedszkolny. Szkoła znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest placówką kameralną i bezpieczną. 


Zajęcia dla uczniów „zerówki” odbywają się w godzinach od 8:00 do 12:30. Sale dostosowane do potrzeb oddziału przedszkolnego usytuowane są w części szkoły przeznaczonej tylko dla najmłodszych dzieci (z oddzielnym wejściem i szatnią).

Zaplecze sanitarne jest w pełni dostosowane dla 5 i 6 latków. Zapewniamy dzieciom wyjątkową i radosną atmosferę, sprzyjającą ich wszechstronnemu rozwojowi. Fachowa, wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna gwarantuje dobrą opiekę, wychowanie i nauczanie. 

Tworzymy dzieciom sprzyjające warunki umożliwiające osiągnięcie "gotowości szkolnej". 

W ramach rządowego projektu "Radosna szkoła" przygotowano dwie sale, w których dzieci mogą w pełni zaspokoić swoją naturalną potrzebę ruchu i uczą się współdziałania w grupie. 

Oprócz zajęć obowiązkowych z wychowawcą, szkoła zapewnia zajęcia dodatkowe (bezpłatne): język angielski, warsztaty plastyczno-muzyczne, religia. Zajęcia sportowe odbywają się na boisku szkolnym i szkolnym placu zabaw. 

Zapewniamy uczniom wsparcie ze strony pedagoga szkolnego, logopedy oraz opiekę pielęgniarki. W szkole znajduje się kuchnia i stołówka, gdzie przygotowywane są prawdziwie domowe obiady. Mogą z nich korzystać także uczniowie z „zerówki”. 

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6