Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 22

ul. Jana Piwnika Ponurego 3, 85-791 Bydgoszcz

tel. 523447585

e-mail: p22@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://p22.edu.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: Ewa Hoppe

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Nie
Czy jest winda osobowa?:
nie

Opis jednostki

Przedszkole położone w dzielnicy Fordon z dala od ruchliwych ulic, w pobliżu pięknych terenów spacerowych. Posiadamy duży, bezpieczny plac zabaw wyposażony w sprzęty i zabawki do zabaw ruchowych i terenowych.
Oprócz realizacji wybranego programu wychowania przedszkolnego, prowadzimy zajęcia w oparciu o własny program autorski dotyczący sztuki ludowej wybranych regionów (Kujawy, Pałuki, Warmia i Mazury). Przedszkole posiada oryginalne eksponaty i elementy dekoracyjne, a także stroje ludowe dla dzieci. Dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola prowadzone są zajęcia z języka angielskiego i zajęcia z rytmiki. Dla chętnych organizujemy zajęcia zumby i ogólnorozwojowe zajęcia sportowe. Oferujemy również audycje muzyczne i teatrzyki dla przedszkolaków. Na terenie przedszkola organizowane są uroczystości związane z tradycjami świątecznymi a także festyny rodzinne. Ramowy rozkład dnia dostosowany jest do potrzeb rozwojowych dzieci w poszczególnych grupach wiekowych, zapewnia optymalne wykorzystanie czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Dzieci korzystają w przedszkolu z pełnego wyżywienia (śniadanie, II śniadanie i obiad). posiłki przygotowywane są w kuchni przedszkolnej zgodnie z normami żywieniowymi.
Dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola organizujemy dni adaptacyjne.