Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 26 ,,Pod Tęczowym Parasolem"

ul. Markwarta 11, 85-015 Bydgoszcz

tel. 523292272

e-mail: p26@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://p26.edu.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: ŁUKASZ RADTKE

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Język angielskiJęzyk angielski
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Język angielskiJęzyk angielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Nie
Czy jest winda osobowa?:
Nie

Opis jednostki

Przedszkole od 1956 r. mieści się w zabytkowym budynku w samym centrum Bydgoszczy i jest przystosowane do funkcjonowania 9 grup w godzinach 6:00-17:00. W naszej placówce stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju ich osobowości, uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby najmłodszych. Zajęcia dydaktyczne w grupach są prowadzone w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz są dostosowane do możliwości, a także zainteresowań dzieci. Zapewniamy dobra opiekę podopiecznym, dzięki wykształconej i stale podnoszącej swe kwalifikacje kadrze pedagogicznej. Nadrzędnym celem dla nas jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, ochrona przed przemocą, życzliwe i podmiotowe traktowanie. 

Pragniemy dostarczyć dzieciom wiedzy o kulturze naszego miasta, kraju, a także Europy. W wyniku tych działań dzieci potrafią utożsamić się z miejscem, w którym się urodziły, rosną i są kochane oraz uczą się tolerancji wobec innych.

Realizowane przez nas programy pracy zakładają pełną współpracę z rodzicami i instytucjami o charakterze kulturalnym w naszym środowisku lokalnym m.in. z Filharmonią Pomorską czy Pałacem Młodzieży. 

Realizujemy program "Bezpieczne dzieci", "Klucz do uczenia się", a także projekty ogólnopolskie m. in. "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury", "kodowanie na dywanie", "Klasa w terenie", a także Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy". Opracowujemy również bydgoskie granty ekologiczne i uczestniczyliśmy w projekcie POWER "Przedszkolaki podróżują przez Europę z interaktywną walizką kultury" oraz aplikujemy w programie Erasmus Plus.

Nauczyciele w grupach prowadzą różnego typu zajęcia dodatkowe takie jak: origami, kuchcikowo, matematyka przedszkolaka, programowanie dla najmłodszych.

We wszystkich grupach odbywają się bezpłatnie zajęcia z języka angielskiego. Ponadto dzieci mają możliwość czynnego uczestnictwa w zajęciach stymulujących ich indywidualny rozwój, określających osobiste predyspozycje i zainteresowania, są to m.in. zajęcia sportowe, gimnastyka korekcyjna, rytmika, taniec czy warsztaty z programowania.

W naszym przedszkolu prężnie działa Rada Rodziców, dzięki której odbywają się różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, festyny, kiermasze czy teatrzyki.


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1