Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 28 Angielskojęzyczne ,,Mały Poliglota"

ul. Glinki 147, 85-861 Bydgoszcz

tel. 523707005

e-mail: p28@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://p28.edu.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: Ossendowska-Marczak Małgorzata

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 18:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Nie
Czy jest winda osobowa?:

Opis jednostki

Przedszkole nr 28 Angielskojęzyczne “Mały Poliglota” w Bydgoszczy zostało założone w 1960 r. Pierwsza grupa angielskojęzyczna powstała w 2000 r., w której uczyło się tylko 15 przedszkolaków. Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonuje 6 grup, w których dzieci uczą się języka angielskiego. Lektor języka angielskiego komunikuje się z dziećmi tylko w języku angielskim. Rezultatem takiej nauki języka jest to, że po paru miesiącach dzieci zaczynają używać języka obcego w codziennej komunikacji. Dzieci uczą się języka poprzez zabawę. Dzieci uczą się też dzięki temu, co widzą, słyszą i czują.  Od września 2018r. jesteśmy certyfikowaną (pierwszą w mieście ) placówką pracującą na Planie Daltońskim. W roku 2021 przeszliśmy pozytywnie, audyt Stowarzyszenia Dalton i otrzymaliśmy certyfikat na kolejne  lata. Od teraz oficjalnie możemy używać nazwy  Przedszkole Daltońskie. Stawiamy na samodzielność , odpowiedzialność , współpracę miedzy dziećmi i refleksje nad sobą i wykonanym zadaniem . Co? Jak? Praca i Kontrola nad sobą . Praca z instrukcją to jedna z form pracy i rozwoju samego siebie w naszym przedszkolu. Zajęcia w przedszkolu oparte są na różnorodnych formach z użyciem rytmu, muzyki, wierszy i piosenek, które stymulują językowe zdolności dziecka. W przedszkolu nastawieni jesteśmy na zdrowe żywienie, gotujemy dzieciom w piecu konwekcyjno - parowym.  Bardzo ograniczamy ilość spożywanych słodyczy w czasie posiłków .Naszym celem jest dbałość o wielostronny rozwój dziecka i zapewnienie mu profesjonalnej, całodziennej opieki. Wiemy jak dzieci myślą i zachowują się w różnym wieku. Wiemy jak je motywować i nakierowywać na wielostronny rozwój.
Kadra pedagogiczna jest wysoko wykwalifikowana z zakresie przedszkolnej, jak również wczesnoszkolnej edukacji. Nauczyciele podchodzą do swojej pracy w sposób profesjonalny, entuzjastyczny i wysoce odpowiedzialny.
Do naszego przedszkola uczęszczają również dzieci z innych krajów. Mieliśmy już dzieci z Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec i Słowacji. Posiadamy duże doświadczenie w nauczaniu małych dzieci.
Placówka czynnie uczestniczyła w realizacji programów unijnych. Od 2013 roku realizujemy program MEN-"Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym...".
Od 2011 przedszkole posiada honorowy tytuł nadany przez MEN " Szkoły Odkrywców Talentów ''. Międzynarodowe osiągnięcie roku 2012:- to wyróżnienie dla 3 letniej Alicji w konkursie plastycznym w Słowacji oraz nagranie teledysku THE WEEKEND WHIP przez dzieci 5-6 letnie dla amerykańskiego zespołu ,,THE FOLD z CHICAGO. Przedszkole nasze bierze udział w licznych konkursach tematycznych, projektach i programach edukacyjnych. Od roku 2015 roku przedszkole realizuje program edukacji matematycznej "Przedszkolny Bąbel Matematyczny". Posiadamy bajeczny ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt zarówno do zabaw jak i zajęć dydaktycznych . Chcesz, aby dziecko polubiło swoje przedszkole? zapraszamy do nas.
W okresie pandemii , praca z dziećmi poprzez stronę internetową, platformę teams.
Od września 2024r. w przedszkolu będzie funkcjonowała jedna grupa dzieci 3 letnich , która będzie funkcjonowała w,, sali bez bodźców''.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 3