Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Przedszkole nr 43 ,,U Krecika Szybownika"

ul. J.Przybory 8, 85-791 Bydgoszcz

tel. 52 3447115

fax. 52 3447115

e-mail: p43@edu.bydgoszcz.pl

WWW: https://p43.edu.bydgoszcz.pl/

imię i nazwisko dyrektora: Iwona Olejnik

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Tak
Czy jest winda osobowa?:
Nie

Opis jednostki

Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” znajduje się przy ul. J.Przybory 8 w Bydgoszczy – dzielnicy Fordon, osiedle Szybowników.
Atrakcyjna lokalizacja przedszkola, daje doskonałe możliwość do spacerów, rekreacji, wypoczynku jak również obserwacji zmian w środowisku przyrodniczym. Przedszkole otacza duży ogród przedszkolny i nowoczesny plac zabaw przeznaczony dla dzieci z naszego przedszkola.
Placówka mieści się w piętrowym budynku wolnostojącym, który w latach 2017/2018 przeszedł termomodernizację. Obecnie jest przedszkolem 9 – oddziałowym, w którym przebywają dzieci w wieku 3-6 lat. Sale dydaktyczne, w których przebywają dzieci są duże, przestronne, wyposażone w estetyczne kolorowe meble, wielofunkcyjne kąciki zainteresowań i zabaw, umożliwiające prawidłowy rozwój dzieci.W każdej sali znajdują się ciekawie zorganizowane kąciki przyrody do prowadzenia systematycznych obserwacji i zabaw badawczych. Dodatkowym atutem przedszkola jest duży hol gdzie zorganizowana jest część widowiskowa, w której odbywają się spotkania z rodzicami, uroczystości i imprezy przedszkolne. W przedszkolu odbywają się bezpłatne zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci: zajęcia logopedyczne, muzyczno- ruchowe TUPUTAN, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęcia matematyczne - "Matematyczny wiatrak", origami, rytmiki, taneczne. Przedszkole na swoim terenie posiada parking rowerowy przeznaczony dla dzieci, które przyjadą do przedszkola na rowerku czy hulajnodze.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1