Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 40

ul. Puszczykowa 11, 85-446 Bydgoszcz

tel. 52 372 21 70

fax. 53 372 21 70

e-mail: zs24@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://www.zs24.bydgoszcz.pl

imię i nazwisko dyrektora: Leszek Sobieraj

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
5,6 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka podstawowa bez wyżywieniaOpieka podstawowa bez wyżywienia Język angielskiJęzyk angielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
08:00 - 12:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Tak
Czy jest winda osobowa?:
nie

Opis jednostki

Od 2011 w Szkole Podstawowej nr 40 przy Zespole Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy funkcjonuje oddział przedszkolny. 

Szkoła znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest placówką kameralną i bezpieczną.

Zajęcia dla uczniów „zerówki” odbywają się w godzinach od 8:00 do 12:30. 

Od 12:30 do 14: 30 jest możliwe, aby dzieci skorzystały z opieki świetlicowej.

Sale dostosowane do potrzeb oddziału przedszkolnego usytuowane są w części szkoły przeznaczonej tylko dla najmłodszych dzieci (z oddzielnym wejściem i szatnią). Zaplecze sanitarne jest w pełni dostosowane dla 5 i 6 latków.                      

Zapewniamy dzieciom wyjątkową i radosną atmosferę, sprzyjającą ich wszechstronnemu rozwojowi. Fachowa, wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna gwarantuje dobrą opiekę, wychowanie i nauczanie. Tworzymy dzieciom sprzyjające warunki umożliwiające osiągnięcie "gotowości szkolnej". W ramach rządowego projektu "Radosna szkoła" przygotowano dwie sale, w których dzieci mogą w pełni zaspokoić swoją naturalną potrzebę ruchu i uczą się współdziałania w grupie. Oprócz zajęć obowiązkowych z wychowawcą, szkoła zapewnia zajęcia dodatkowe (bezpłatne): język angielski, warsztaty plastyczno-muzyczne, religia. Zajęcia sportowe odbywają się na boisku szkolnym i szkolnym placu zabaw.

W szkole znajduje się kuchnia i stołówka, gdzie przygotowywane są prawdziwie domowe obiady. Mogą z nich korzystać także uczniowie z „zerówki”.

Zdjęcia jednostki