Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 66

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" 3, 85-796 Bydgoszcz

tel. 523443585, 782250121

e-mail: sp66@edu.bydgoszcz.pl

WWW: http://www.sp66bydgoszcz.edupage.org

imię i nazwisko dyrektora: Małgorzata Pilewska- Woźniak

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
6 latki - "0" Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka podstawowa bez wyżywieniaOpieka podstawowa bez wyżywienia
5 i 6 latki grupa przedszkolna Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
08:00 - 13:30
Własny budynek:
Nie
Własny ogród:
Nie
Prowadzi świetlicę:
Nie
Monitoring:
Tak
Czy jest winda osobowa?:
nie

Opis jednostki

Grupa 5-6 latków

W roku szkolnym 2023/2024 utworzyliśmy jedną 19 osobową grupę dzieci 5 i 6 letnich. Spędzają one czas w pomieszczeniu przystosowanym dla dzieci, które jest wyposażone w sprzęt meblowy i pomoce dydaktyczne. Posiadają wydzieloną dla siebie toaletę i osobną szatnię. W grupie przedszkolnej realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego i prowadzone są zajęcia zgodnie z jej wymaganiami. Zajęcia edukacyjne są prowadzone ciekawymi metodami np. Metoda Dobrego Startu. Dzieci mogą korzystać z pomocy logopedy, psychologa i pedagoga. Biorą udział w życiu klas I-III, uczestniczą w apelach okolicznościowych, przedstawieniach a także wyjazdach do kina i teatru. Dzieci korzystają z Boiska Orlik, placu zabaw i miasteczka rowerowego. Mogą korzystać ze stołówki szkolnej, która posiada własną kuchnię. Jeżeli będą wolne miejsca mogą korzystać ze świetlicy szkolnej. Grupa 5 i 6 latków funkcjonuje w systemie nieferyjnym. Zachęcamy Państwa do zapisania dzieci do naszej grupy 5 i 6 latków. 
Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://sp66bydgoszcz.edupage.org/
Realizujemy ciekawe projekty edukacyjne: 
  • "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury"
  • ''Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi"
  • ''Przyjaciele Zippiego"

Grupa 5 i 6  latków  - oddział przedszkolny
 
W szkole funkcjonuje oddział 5 - 6 latków. Oddział czynny jest w godzinach od 6:00 do 16:00. Dzieci mają zapewnione trzy posiłki w ciągu dnia (śniadanie, II śniadanie, obiad). 
Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz obowiązkowe roczne przygotowanie szkolne dla dzieci sześcioletnich. Zgodnie z podstawą programową, dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego. 
Dzieci mają zapewnioną opiekę: logopedy, psychologa,  pedagoga. 
Współpracujemy także z
instytucjami kulturalno-oświatowymi, m.in. z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy czy z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Bydgoszczy.
Realizujemy wiele ciekawych projektów edukacyjnych. W roku szkolnym 2023/2024 są to:
  • „Mały miś w świecie Wielkiej Literatury”,
  • „Klasa w terenie”,
  • „Kim będę jak dorosnę, poznajemy zawody”,
  • „Kodowanki”,
  • '"Mamo, tato wolę wodę"
  • "Biegaj, skacz, z nami w takt"
  • "Dziedzictwo Andrzeja Szwalbego nie jest obce dla człowieka małego"


W codziennej pracy uwzględniamy potrzeby, zainteresowania i
wyjątkowe umiejętności dzieci. Tworzymy ciepłą i rodzinną atmosferę. Wspieramy dzieci w trudnych chwilach. Aktywnie uczestniczymy w życiu szkoły oraz organizujemy ciekawe wydarzenia grupowe, a także wycieczki. Staramy się codziennie wychodzić na spacery wokół terenu szkoły. Niemal codziennie korzystamy z nowoczesnego placu zabaw na terenie szkoły. Każdego dnia usprawniamy swoją pracę, wyciągamy wnioski do dalszej pracy z dziećmi.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 3