Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Bydgoszcz

Oferta jednostki

Kujawsko-Pomorskie Przedszkole Publiczne „Kacperek” w Bydgoszczy

ul. Abrahama 1, 85-318 Bydgoszcz

tel. 52 373-02-54, 510-993-082

fax. 52 373-02-54

e-mail: kacperek@kpck.edu.pl

WWW: http://www.kacperek.kpck.edu.pl

imię i nazwisko dyrektora: Dariusz Czakowski

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
3 latki Dzieci młodsze niż 3 lataDzieci młodsze niż 3 lata Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie
5 latki Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie
6 latki Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Prowadzi świetlicę:
Tak
Monitoring:
Tak
Czy jest winda osobowa?:

Opis jednostki

Przedszkole „Kacperek” ma długoletnią i wspaniałą historię. Znajdujemy się w Bydgoszczy przy ulicy Abrahama 1. Posiadamy odrębny dwukondygnacyjny budynek, otoczony rozległym terenem zielonym, na którym znajduje się atrakcyjny plac zabaw oraz edukacji. Dysponujemy 6 obszernymi i bogato wyposażonych salami dydaktyczno - edukacyjnych, zachęcającymi dzieci do działania i rozwoju. Możemy poszczycić się własną kuchnią, w której nasze Panie Kucharki przygotowują codziennie zdrowe i smaczne posiłki dla naszych pociech.


Nasze przedszkole jest placówką przyjazną, innowacyjną (patronat KPSW), przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole. Wychowankowie mają na co dzień zapewnioną miłą i troskliwą opiekę ze strony wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wszyscy nauczyciele uczestniczą w różnych formach doskonalenia zawodowego oraz zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego. Kadrę pedagogiczną wspomaga kompetentny i wrażliwy na potrzeby dzieci personel pomocniczy. 

Pełna stawka żywieniowa (śniadanie, drugie śniadanie, obiad) wynosi u nas 8,00 zł (we wariancie odbioru dziecka o 13.00 - czyli bez obiadu jest to 4,50 zł), pobyt w godzinach realizacji podstawy programowej jest bezpłatny, tj. 8.00-13.00. Koszt pobytu dzieci w pozostałych godzinach funkcjonowania przedszkola wynosi 1,00 zł za godzinę (rozliczenie na podstawie zadeklarowanych godzin pobytu Państwa dziecka w przedszkolu, za każdy dzień nieobecności dziecka zwracamy koszty wyżywienia oraz opłat za deklarowane godziny ponadwymiarowe).

We wszystkich grupach wiekowych w naszym przedszkolu dzieci mają bezpłatne zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia logopedyczne. Ponadto nasze przedszkole zapewnia także, wymagającym tego dzieciom, wsparcie i pomoc w przekraczaniu różnorakich trudności, utrudniających rozwój i funkcjonowanie społeczne poprzez realizację zajęć z pedagogiki specjalnej oraz opiekę psychologiczną. W Przedszkolu pracuje na stałe Pedagog Specjalny, Logopeda, Psycholog oraz Terapeuci Sensoryczni. Przedszkole posiada również mini-salkę do realizacji wybranych zajęć Terapii Ruchowej/Sensorycznej.

Kujawsko-Pomorskie Przedszkole Publiczne „Kacperek” w Bydgoszczy jest przedszkolem publicznym. Organem Prowadzącym Przedszkole jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Sp. z o.o.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, pod adresem http://www.kacperek.kpck.edu.pl, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.