Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Aktualności

Potwierdzenie woli

10.04.2024

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym o godz. 08:00 zostały ogłoszone wyniki rekrutacji - publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, na rok szkolny 2024/2025. 

Aby sprawdzić do jakiej placówki dziecko zostało zakwalifikowane, można po zalogowaniu się zweryfikować dane w systemie rekrutacyjnym lub skorzystać z informacji umieszczonej na liście wywieszonej w placówce, do której został złożony wniosek o przyjęcie. 

W dniach od 3 kwietnia 2024 r. od godz. 08:00 do 12 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00, należy potwierdzić wolę przyjęcia w wybranej placówce. 

 

Można to zrobić na trzy sposoby:

1.     osobiście - zgłosić się do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane i potwierdzić wolę, 

2.     poprzez złożenie podpisu elektronicznego - dotyczy osób posiadających Profil Zaufany bądź podpis kwalifikowany (brak konieczności dodawania załączników),

3.     elektronicznie - wydrukować potwierdzenie woli, podpisać w sposób tradycyjny, zeskanować, wstawić jako załącznik i wysłać poprzez witrynę kandydata.

 

Niezłożenie dokumentu w określonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w tym przedszkolu. Tym samym  dziecko nie zostanie ujęte na liście dzieci przyjętych. Publikacja list dzieci przyjętych nastąpi 15 kwietnia 2024 r.  o godz. 08:00

Informacja

01.03.2024

Szanowni Rodzice, Opiekunowie Prawni,

witamy w elektronicznym systemie wspomagającym rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Skoczów.

Rejestracja kandydatów w systemie elektronicznym rozpocznie się 1 marca 2024 r. o godz. 8:00 i potrwa do 15 marca 2024 r. do godz. 15:00.

Po dokonaniu rejestracji w systemie należy:

  • podpisać wniosek podpisem elektronicznym/kwalifikowanym

lub

  • wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, który następnie należy podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru;

W zakładce POMOC umieszczony został Przewodnik po systemie, w którym szczegółowo wyjaśniono wszystkie funkcjonalności i sposób postępowania związany z zarejestrowaniem dziecka w systemie.

Przed rozpoczęciem udziału w rekrutacji zachęcamy Państwa do zapoznania się z krótkim filmem instruktażowym, który dostępny jest pod linkiem:

https://youtu.be/bHsD9wmQ3WI?t=3

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z treścią poradnika dla rodziców dziecka, które idzie do przedszkola:

https://www.vulcan.edu.pl/o-firmie/blog-vulcan/dobre-praktyki/jak-zadbac-o-dobra-adaptacje-dziecka-w-przedszkolu,169

Dodatkowo przypominamy Państwu, że szczegółowy podręcznik użytkownika jest dostępny w zakładce Pomoc.

Życzymy powodzenia w rekrutacji.