Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Miasto Toruń

Oferta jednostki

Przedszkole Miejskie nr 2 im.Jana Brzechwy

ul. Tomasza Stawisińskiego 7, 87-100 Toruń

tel. 566486452

e-mail: sekretariat@pm2.edu.torun.pl

WWW: http://brzechwa.eu

imię i nazwisko dyrektora: Dorota Gładkowska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
OO-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
OIO-10-4L-5L Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część ogólnodostępnaIntegracyjny część ogólnodostępna AngielskiAngielski
OII-10-4L-5L Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie Integracyjny część dla kandydatów z orzeczeniemIntegracyjny część dla kandydatów z orzeczeniem AngielskiAngielski
OS-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie SpecjalnySpecjalny AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak
Własny plac zabaw:
tak
Zajęcia dodatkowe:
terapia logopedyczna

Opis jednostki


W naszym przedszkolu staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki sprzyjające prawidłowemu rozwojowi, zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz budowaniu systemu wartości i prawidłowych postaw.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:00 do 16:30. Funkcjonuje 8 oddziałów w tym 5 oddziałów ogólnodostępnych, 2 oddziały integracyjne i 1 oddział specjalny dla dzieci niewidomych i słabo widzących. 
W codziennej pracy pragniemy dbać o rozwijanie dziecięcej kreatywności, osiąganie sukcesu, interesujące zabawy i zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z dużym doświadczeniem zawodowym.
W przedszkolu zatrudnieni są także: psycholog, logopeda, rehabilitant ruchu, rehabilitant wzroku i pedagog specjalny. Przedszkole wyposażone jest w sale specjalistyczne: salę integracji sensorycznej, ciemnię, salę rewalidacji, gabinet logopedy i psychologa. W przedszkolu realizowane są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacji, integracji sensorycznej, logo-rytmiki, rehabilitacji wzroku, ruchu i terapii logopedycznej.

Przedszkole współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Odbywają się różne uroczystości, imprezy i zabawy integracyjne. Dzieci biorą udział w licznych konkursach, przeglądach i olimpiadach sportowych. Przedszkole realizuje programy profilaktyczne, np. Kubusiowi Przyjaciele Natury, Czyste powietrze wokół nas, Działaj z imPETem, Mali Strażnicy Klimatu, Mamy kota na punkcie mleka, Dzieciaki Mleczaki, 5 porcji owoców i warzyw.

W przedszkolu pracujemy w oparciu o podstawę programową, która pozwala poprzez zabawy edukacyjne przygotować dzieci do osiągnięcia gotowości szkolnej.  
Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6