Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Miasto Toruń

Oferta jednostki

Przedszkole Miejskie nr 3

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 43, 87-100 Toruń

tel. 566598460

e-mail: przedszkole3torun@poczta.fm

WWW: https://przedszkole3torun.edupage.org/

imię i nazwisko dyrektora: Agnieszka Nowakowska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
OO-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak
Własny plac zabaw:
Tak
Zajęcia dodatkowe:
Tak

Opis jednostki

" Każda przygoda zaczyna się w jednej chwili. Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku"

Drodzy Rodzice, pierwszy krok należy do Państwa.

Naszym celem jest Przedszkole szczęścliwego dzieciństwa, do którego dzieci będą uczęszczały chętnie i z radością, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa przyjemnością. U podstaw naszej wspólnej pracy leży przekonanie, że każde dziecko jest niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w sowiom rodzaju. Kazde ma inne potrzeby, inny temperament, inny zasób umiejętności i zdolności. W celu zaspokojenia potrzeb rozwojowych dzieci oraganizujemy "Kąciki zaciekawień", których celem jest zabawa sprzyjająca uczeniu się i rozbudzaniu zaciekawień i rozwijaniu wyobraźni.

Jesteśmy Przedszkolem przyjaznym, otwartym na oczekiwania rodziców a przede wszystkim potrzeby i zaciekawienia dzieci, w którym dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju, bez nacisku i przymusu, a poprzez rozbudzanie ciekawości i zaspokajanie naturalnej potrzeby poznania otoczenia. W obecnej sytuacji epidemiologicznej mimo ograniczeń, przedszkole aktywnie organizuje wiele atrakcji realizowanych w ramach opracowanego "Kalendarza Wydarzeń" np.: Dzeień Kota, Dzień Zebry, Dzień zabaw badawczych i eksperymentów, Dzień Życzliwości, Dzień Pizzy, Dzień Górnika, itp. Stwarzamy również mozliwość udziału dzieciom w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, zajęciach edukacyjnych, konkursach. 

Włączamy się w akcje, projekty i programy o charakterze lokalnym, ogólnopolskim m.in. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", "Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa", "Szkolne przygody Gangu Fajniaków", "Uczymy dzieci programować", "Czyściochowe Przedszkole", "Działaj z Impetem", ale również międzynarodowym (e Twining).

W celu wzmocnienia oddziaływań wychowawczych współpracujemy z rodzicami oraz różnymi instytucjami publicznymi m.in. DDPS, MOPR, Hsopicjum "Nadzieje", ucząc dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. 

Proponujemy także nowatorskie rozwiązania organizacyjne tj.: Grupy zróżnicowane wiekowo, w których ma miejsce rzeczywista indywidualizacja w doborze treści i sposobie oddziaływań, gdyż jej wyznacznikiem są wyłącznie możliwości rozwojowe dziecka, a nie jego wiek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich grup, został opracowany i jest realizowany autorski program "Pomocna dłoń", kształtujący podstawy społeczne w przedszkolu. 

Stawiamy na kreatywność i innowacyjność ! Tworzymy własne programy dydaktyczne, które dostosowane są do potrzeb wychowanków i zapewniają wysoki poziom pracy dydaktycznej, m.in.: "Niezwykłe historie Paplusia" - program wspomagania kompetecji komunikacyjnych u dzieci z opóźninym rozwojem mowy, "Muzyczna winda" - program wzbogacający zajęcia umuzykalniające w przedszkolu, "Twórcze Przedszkolaki" - pragram rozwijający przejawiane uzdolnienia plastyczne, realizowany w trakcie organizowanego kółka plastycznego.

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola na wyprawę w świat nauki, przygody i zabawy.

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE 


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6