Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Miasto Toruń

Oferta jednostki

Szkoła Podstawowa nr 32 im. Armii Krajowej

ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11, 87-100 Toruń

tel. 566484507

e-mail: sekretariat@sp32.torun.pl

WWW: http://www.sp32.torun.pl

imię i nazwisko dyrektora: Bożena Rzemieniuk

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
OO-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Nie
Pracuje na zmiany:
Jedna zmiana
Monitoring:
Tak
Psycholog:
Tak
Własny plac zabaw:
Tak
Zajęcia dodatkowe:
Język angielski

Opis jednostki

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 32 rozpoczęły swoją działalność w sierpniu 2016 roku. Zajęcia odbywają się w grupach całodziennych 6.30 – 16.30 od poniedziałku do piątku. 

Przedszkole znajduje się w wydzielonej części budynku na parterze, w której zainstalowano intuicyjne domofony.

Dysponujemy nowo wyposażoną szatnią oraz miejscem do ćwiczeń gimnastycznych, zajęć rytmicznych, do organizowania uroczystości, występów teatralnych, koncertów i warsztatów. 

Zajęcia odbywają się w czterech, wyremontowanych salach wyposażonych w estetyczne i funkcjonalne meble spełniające standardy przyjęte dla małego dziecka oraz toalety dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. 

W budynku funkcjonują 4 oddziały dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każdy oddział liczy 25 dzieci. Każda grupa ma przypisaną stałą salę przystosowaną do danej grupy wiekowej.
3-latki Mali odkrywcy,
4-latki Poszukiwacze skarbów ,
5-latki Łowcy przygód,
6-latki Podróżnicy.

Placówka jest bezpieczna i dobrze wyposażona. Różnorodność zgromadzonych pomocy dydaktycznych i zabawek sprzyja zaspokajaniu naturalnych potrzeb poznawczych dzieci. Przedszkole posiada bogatą bazę dydaktyczno – rekreacyjną, m.in. plac zabaw, który jest idealnym miejscem dla rozwijania aktywności ruchowej dzieci. 

Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują e-dziennik i platformę Teams. Realizują starannie wybrane programy nauczania i wychowania - w tym programy autorskie: „Mały odkrywca w przedszkolu”, „Ruch to zdrowie - każdy przedszkolak to powie”, „Potrafię się zachować, czyli dobre maniery przedszkolaków”, „Dziecięca matematyka dla smyka” oraz innowacje pedagogiczne: "Plastyka sensoryczna", "Akcja regulacja" - budowanie odporności emocjonalnej dzieci z wykorzystaniem metody Self-reg oraz praktyki uważności, "Mali odkrywcy - doświadczenia, eksperymenty i zabawy badawcze w przedszkolu".

Nauczyciele przystąpili także do Ogólnopolskich Programów Edukacyjnych - "Zabawa sztuką", "Gramy zmysłami", „Cała Polska Czyta Dzieciom”,„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” oraz "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

We wszystkich grupach przedszkolnych są realizowane zajęcia: języka angielskiego i religii. Dzieci mogą także uczestniczyć w zajęciach dodatkowych:  zajęcia taneczne „Szkoła Tańca Gabi”

Wszystkie dzieci wspieramy organizując pomoc psychologiczno – pedagogiczną. Podopieczni maja możliwość udziału w zajęciach usprawniających mowę oraz słuch fonematyczny prowadzonych przez neurologopedę.
Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uczestniczą w programach profilaktycznych – „Śniadanie daje moc”, Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury",„Zdrowo i Sportowo”,"Realnie odpowiedzialni"  oraz w  zbiórkach karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, . Uczestniczą także w licznych uroczystościach, spotkaniach, wycieczkach, konkursach, przeglądach, quizach, warsztatach, wyjściach do kina, teatru i muzeum. 

Nauczyciele nawiązali współpracę z instytucjami: Ogród Zoobotaniczny, Gospodarstwo Agroturystyczne Babaluda, Straż Pożarna, Straż Miejska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Fundacja "Wszyscy Tworzymy Sztukę", Teatr Frajda, Teatr Baj Pomorski,  Planetarium, Muzeum Piernika, Szkoła Leśna na Barbarce, Nadleśnictwo Bielawy, Toruńska Orkiestra Symfoniczna.
Oddziały przedszkolne w SP 32 to miejsce przyjazne dzieciom, a rodzice i nauczyciele tworzą atmosferę życzliwej współpracy. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas zabawy i twórczej aktywności. Ufamy, że wspólne działanie dzieci w grupie rówieśniczej jest znaczącym impulsem do rozwoju. Nie zapominamy o indywidualnym podejściu, mając na uwadze osobiste potrzeby możliwości każdego z naszych wychowanków. Stwarzamy okazje do ich wzajemnego uczenia się od siebie, a także zachęcamy do swobodnej ekspresji i realizacji indywidualnych dziecięcych pomysłów.

Więcej informacji na facebooku szkoły  https://www.facebook.com/sp32torun.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6