Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Przedszkola - Miasto Toruń

Oferta jednostki

Przedszkole Miejskie nr 6 im. Wandy Chotomskiej

ul. Szosa Chełmińska 130, 87-100 Toruń

tel. 566529010, 511041110

fax. 566529010

e-mail: przedszkole06@poczta.onet.pl

WWW: http://www.pm6-torun.pl

imię i nazwisko dyrektora: Dorota Pesta

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
OO-10-3L-4L-5L Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski
OO-10-6L Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Pracuje na zmiany:
-
Monitoring:
Nie
Psycholog:
Tak
Własny plac zabaw:
tak
Zajęcia dodatkowe:
język angielski

Opis jednostki

Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu im. Wandy Chełmińskiej mieści się na osiedlu Przedmieście Chełmińskie. W przedszkolu funkcjonują 4 oddziały całodzienne. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra. Praca wychowawczo- dydaktyczno - opiekuńcza sprawowana jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, Program Wychowania Przedszkolnego oraz własne pomysły i doświadczenia kadry pedagogicznej.
W placówce dużo uwagi przywiązuje się do zdrowego stylu życia poprzez przygotowywanie dla dzieci posiłków z dużą ilości owoców i warzyw, codzienne zabawy i spacery na świeżym powietrzu, organizowanie uroczystości o charakterze ekologicznym: Targi Zdrowej Żywności, Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej "Wesoły pałacyk" . Ponadto w przedszkolu realizowane są programy i projekty profilaktyczne o tematyce prozdrowotnej i proekologicznej: "Czyste powietrze wokół nas", "Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami", "Mali strażnicy klimatu", "Zarażamy zdrowiem".
W przedszkolu realizowane są trzy innowacje pedagogiczne opracowane przez nauczycieli: "Kalendarz małego ekologa", "Pię zmysłów mamy- świat odkrywamy", "Joga i ja- joga i jej elementy jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dzieci".
Przedszkole współpracuje z wieloma instytucjami , między innymi takimi jak: Teatr "Baj Pomorski" , Szkoła Leśna na Barbarce, Ogród Zoobotaniczny, Książnica Kopernikańska, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, szkołami podstawowymi i przedszkolami. Dzieci biorą udział w licznych w konkurach i przeglądach o zasięgu lokalnym i krajowym, dzięki czemu promujemy zdolności i uzdolnienia dzieci.
W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści w ramach udzielania dzieciom pomocy psychologiczno- pedagogicznej: logopeda, pedagog specjalny, psycholog.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6